Penktadienį, gegužės 10 dieną, Svėdasų bibliotekos meno galerijoje atverta trečioji svėdasiškių bei Svėdasus mylinčių dailininkų darbų paroda.
Parodoje eksponuojama devynių menininkų daugiau nei dvi dešimtys įvairiais stiliais – daugiausia pastele – pieštų paveikslų, kurie atidarymos vakarą buvo į galeriją susirinkusių pačių menininkų bei menu besidominčių svėdasiškių aptarti.
Vakarą pradėjo Svėdasų bibliotekininkė Vita Ražanskienė, kuri prisiminė pirmas dvi svėdasietiško meno parodas ir džiaugėsi, kad vis pavykdavo surasti naujų ir naujų meno kūrėjų.
Pradžioje aptarti ant galerijos vakarinės sienos eksponuojami profesionalių dailininkų darbai. Pirmiausia žvilgsniai nukrypo į Aleksandro Tarabildos bene prieš keturias dešimtis metų sukurtą pasakiškų herojų – Jūratės ir Kastyčio – paveikslą. Šalia pakabintas toks pat, tik gerokai mažesnis ir nespalvotas to paties paveikslo eskizas.
Pristatytas dailininko Jono Kasčio tiksliai aštriais štrichais ant rudu beicu padengtos faneros išraitytas raižinys, kuriame – svėdasiškio kun. Stepono Galvydžio portretas, apsuptas mažais bažnyčių, kuriose kunigavo, paveikslėliais. Prisiminta, kad tokiu stiliumi atliktais didžiulio formato darbais svėdasiškis dailininkas puošė kultūros įstaigų, kavinių, vaistinių ir kitų visuomeninių pastatų interjerus.
Dar toliau – garsaus dailininko, Telšiuose gyvenančio skulptoriaus Osvaldo Neniškio ankstyvųjų laikų pieštuku nupieštas močiutės Onos portretas.
Apie savo poetiškos sielos dėdę Petrą Kardoką daug įdomaus papasakojo Inga Kilienė, kuri keletą žodžių tarė ir apie jauniausios parodos dalyvės – trylikametės savo dukters Mėtos Kiliūtės – polinkį į menus. Susirinkę gėrėjosi jos pieštais kalnais bei tobulu paveikslėliu su raudonųjų musmirių šeimynėle.
Nuoširdžiojo, liaudiškojo stiliaus piešinių apžvalga pradėta Laimos Žvirblienės paveikslais. Autorė prisiminė, kaip po daugelio metų ėmė piešti, kaip dekoratyviniais piešiniais papuošė daugybę visuomeninių bei asmeninių erdvių.
Apie savo spalvingus, netikėtai sukomponuotus paveikslus emocingai kalbėjo Aldona Saliamonienė bei Danutė Žekonienė, nupiešusi gausybę paveikslų. Melsvai svajingomis jūrų platybėmis ir gėlių žiedais besiskleidžiančiais paveikslais nustebino Daujočiuose užaugusi ir svėdasietišką tapatybę branginanti Irena Šukienė.
Puikios ,darbštuolės…moterys!Kuo geriausios sėkmės visiems puoselėjantiems meną ,kultūrą….!
Visos meninikės- moterys. moterys,moterys.