![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2023/12/RobertasA2021.jpg)
Apžiūrėjęs Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ langus, pabaksnojęs rangovams, kokiu kampu sumontuoti palanges, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis su savo pavaduotoja Audrone Savickiene, sušilus orams, iškeliavo švęsti į Sakartvelą. Nežinia, ką tai turi bendro su šiltais orais, tačiau į komandą dar pasiėmė ir uždarosios akcinės bendrovės „Anykščių šiluma“ direktorių Dainių Šiaučiulį. Matyt, Sakartvelo Nepriklausomybės dienos 106-ųjų metinių minėjimo renginiuose savivaldybei pavaldžios įstaigos direktorius semsis patirties, kaip tobulinti centralizuotai tiekiamos šilumos sistemas.
Anykščių savivaldybė su Sakartvelo Telavio miestu bendradarbiauja jau 13 metų, tačiau apčiuopiamiausias šio bendradarbiavimo rezultatas kol kas yra šalia Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos esančiame šaligatvyje įmontuota plytelė su sakartvelišku pasisveikinimu.
Po teisybei, gal tas bendradarbiavimas yra davęs ir daugiau naudos, tačiau iš kur tai sužinosi, jei meras Kęstutis Tubis net nuo Anykščių rajono tarybos narių slepia jiems adresuotus raštus. O grįžus iš svečios šalies juk reikia kažką įtikinamo papasakoti, kad kelionei svetur išleisti tūkstančiai ne vėjais išleisti. Bet kai nėra ką pasakoti, geriau patylėti, kas jau daug metų daroma, sugrįžus iš užsienio komandiruočių. Nepasakosi eiliniams anykštėnams juk, koks skanus sakartveliškas vynas…
Daliai Anykščių rajono savivaldybės vadovų dar nesugrįžus iš Sakartvelo, jau kiti jo komandos nariai kraunasi kelionės lagaminus į Slovakiją. Skamba jau paradoksaliai, tačiau ir šį kartą vykstama švęsti Krupinos miesto 780-ųjų metų miesto gimtadienio.
Anykščių rajono savivaldybė su šiuo miestu bendradarbiauja nuo 2018 metų. Bendradarbiavimo rezultatai akivaizdūs – anksčiau minėtame šaligatvyje įklijuota plytelė ir su slovėnišku pasisveikinimu.
Į šaligatvį įsprausti po plytelę irgi darbas – reikia samdyti rangovą, mokėti jam pinigus. Lyg taip prisidedama prie darbo rinkos aktyvinimo, bet, kol mūsų savivaldybės vadovai švenčia, šalies žiniasklaida negailestingai mirga anykštėnams pavydą keliančiomis antraštėmis – Ukmergėje už 10 milijonų eurų dygsta nauja gamykla, Zarasuose už 17 milijonų eurų jau ruošiamasi statyti laisvalaikio ir sveikatingumo kompleksą…
O Anykščiai ir toliau švenčia. Šios savaitės mero darbotvarkėje, po kelionės po Sakartvelą, dar viena šventė – „Bėk bėk, žirgeli!“ Nerandama Anykščių meno mokyklos pedagogų atlyginimams pinigų – anykštėnų vaikai, norėdami lavinti savo meninius įgūdžius, dėl to laukia eilėje. O štai mero priėmimui su nuo vaišių lūžtančiais stalais 5 tūkst. eurų surasti – vieni juokai.
Nepavyksta Anykščių rajono savivaldybės vadovams pritraukti į rajoną tų milijonų, kurie investuojami visai šalia Anykščių, tačiau net ir šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ vis labiau išsikvepia. Vos 50 į šventę atviliotų prekybininkų, ko gero, eilinį kartą po šventės vėl bruzdės, kad pirkėjų nebuvo tiek, kiek tikėtasi, ir net Siauruko vagonus traukę vargšai žirgai ims piktai šnairuoti į Niūronių pusę…
Šventės baigsis, meras vėl skubės apžiūrėti, ar statybininkai vaikų lopšelyje-darželyje teisingai į išmuštas angas įstatė langus, o kad viešumoje kiltų mažiau erzelio dėl darbo rezultatų, matyt, slėps Anykščių rajono tarybos nariams adresuotis raštus. O šalia Anykščių, prie Šeimyniškėlių piliakalnio, ant buvusio kolektyvinio sodo namelio, ims kilti dar vienas medinis bokštas.
Ir kas tada drįs pasakyti, kad Anykščių rajono valdžiai rūpi tik šventės. Šalia medinio bokšto dar ir tualetas bus įrengtas. Deja, bet juo dažniausiai naudosis į Anykščius atvykstantys turistai, o ne anykštėnai.
O kad taip vietoje to tualeto kur nors Anykščių pašonėj išdygtų stambi gamykla, kurioje darbus rastų šimtai anykštėnų. Realu, bet tam reikia pastangų, reikia dirbti. O kada? Juk švęsti lengviau.
Ir visai rimtai – jei tas tarptautinis bendradarbiavimas toks svarbus, gal reikėtų prisiminti, kad Anykščių rajono savivaldybė bendradarbiauja bent su dviem šiuo metu nuo karo krečiamais Ukrainos miestais: Mirgorodu ir Vasilkovu. Jiems dabar labai sunku, ir kiekvienas savivaldybės vadovų išleistas euras pažintinėms-pramoginėms kelionėms, šventinėms puotoms būtų didelė ir prasminga parama šiuo neramiu laikotarpiu.
Nekalbėkit blogqi apie anykštėnus! Nemalonu ir skaudu
Gal Tubis ir Žiogelis priveš iš Gruzijos ir Sovakijos gerų idėju. Liaukitės nerimauti.
Anykščiai garsūs tik A.Baranausku, J. Biliūnu ir A. Vienuoliu. Gal dar kažkiek A. Drilinga ir R. Vanagas prideda žinomumo. Abu buvo svarbūs redaktoriai leidę ,,Nemuną”, ,,Literatūrą ir meną”, ,,Moksleivį”. Bet tai dabartiniam žmogui yra nežinoma, o Anykščiams iš to apskritai ir jokios naudos. Kas žinojo, kad jie yra iš čia… be to jie penkto rango kūrėjai Lietuvos mastu.
Profesorius Inčirauskas didis kūrėjas, bet jis siejamas su Telšiais, kur geriausias jo darbas – Katedros durys. Anykščiai nepanoro savo šventovės papuošti geru meno kūriniu. Seniai Romualdas išvykęs, ne iš ,,šaikos” , vieni kitus palaikančių. Dabar mieste atsiranda vienas kitas jo darbelis, bet tik žydų tema, kur projektinių pinigėlių yra.
O toliau kas? Troškūnų Jolanta Pupkienė, režisierius Buziliauskas. Bet ir kaimyninėje Ukmergėje tokių šaunuolių yra. Jų teatras, lėlių teatras, jaunuolis Pijus rengiantis operas, ne prastesni ir kur kas įdomesni.
Mieste liko keli saviveiklinio meno kolektyvai, kaip ir gretimuose rajonuose, penkios biudžetą geriau nei kitur mokančios numelžti kultūros įstaigos su retsykiais importuojamais kultūros reginiais ir viskas.
Bendruomenė pikta, tamsi, menkai išsilavinusi į atvežtinius renginius eina labai nenoriai. Atėję maigo telefonus, fotografuoja, kikena, kalbasi renginių metu. Jeigu ne aplinkinių rajonų gyventojai atlikėjų būtų daugiau, negu žiūrovų.
Nematau jokių perspektyvų kultūros miestui. Čia verkiant reikia statyti naują vyno gamyklą, atidaryti naują karjerą ir gaminti laidelius akumuliatoriams. Tiktų anykštėnų mentalitetui.
Tai yra gryna tiesa.Kai mūsų valdžia svaičioja apie kurorto statusą,kiti rajonai traukia žmones i savo rajonus.Nes ten statomos gamyklos,nes atėjo investicijos.Žmonės turės darbo,o mes stovim vietoje ir dar ilgai trypčiosim.
Tai yra gryna tiesa.Kai mūsų valdžia svaičioja apie kurorto statusą,kiti rajonai traukia žmones i savo rajonus.Nes ten statomos gamyklos,nes atėjo investicijos.Žmonės turės darbo,o mes stovim vietoje ir dar ilgai trypčiosim.
Teisingai rašai Robertai. Prisijuokiau
Visai rimtai-sujunkite rašant smegenis su ranka.
Švėnčiu niekada perdaug nebuną cik pinigėliu turim permažai ten.