Anykščių rajono savivaldybės užsakymu parengti du Anykščių miesto parko mineralinio vandens biuvetės projektai.
Tiesa, tai nereiškia, kad šie projektai bus įgyvendinti, nes tai – daugiau vizijos, kaip galėtų atsinaujinti dar viena miesto centre esanti viešoji erdvė.
Projektus, kaip galėtų atrodyti mineralinio vandens biuvetė Anykščių miesto parke, parengė Adrija Vilkauskaitė ir Marija Krivickė.
Naudojantis internetinėmis paieškomis, sužinoti, ką A. Vilkauskaitė yra nuveikusi architektūros srityje, „Anykštai“ nepavyko, o M. Krivickė yra architektė mažojoje bendrijoje „Mari arch“, kuri registruota Kauno rajone.
A. Vitkauskaitė nurodė, kad jos projekto tikslas yra atgaivinti Anykščių miesto parką, suprojektuojant jo teritorijoje naują traukos tašką, – mineralinio vandens biuvetę, taip sukuriant miestiečiams galimybę tvirtinti savo bendruomenę su dar viena viešąja erdve.
Rengdama projektą, M. Krivickė pastebėjo, kad Anykščių miesto parko infrastruktūra yra nesuderinta ir nevienalaikė, trūksta stilistinės vienovės, dalis takų, lieptelių ir kitų įrenginių yra susidėvėję.
Projekto autorė M. Krivickė teigia iš Anykščių miesto gyventojų išgirdusi, kad parkas Anykščiuose tvarkomas chaotiškai ir lankomas retai.
Jos manymu, traukos objektu galėtų tapti geros architektūros daugiafunkcinė biuvetė – ji galėtų veikti kaip mini SPA, t. y. vieša ir nuolat lankoma erdvė, gamtos klasė ar pan.
Priminsime, kad mineralinio vandens gręžinio įrengimas Anykščių miesto parke kainavo beveik 332 tūkst. eurų. Įrengus gręžinį ir paragavus išgaunamo mineralinio vandens paaiškėjo, kad jis yra labai sūrus. Beje, iki šiol gręžinys vis dar neeksploatuojamas ir slepiasi po šulinėliu – užtruko įvairios dokumentacijos tvarkymas.
Mineralinio vandens gręžinį savivaldybė ėmėsi įrengti, kadangi siekia kurorto statuso ir kurortams keliamas reikalavimas turėti mineralinio vandens.
Šiuo metu Anykščiuose mineraliniu vandeniu gali naudotis išskirtinai Anykščiuose veikiančio SPA Vilnius Anykščiai klientai.
Vyresnio amžiaus anykštėnai dar prisimena, kaip Gorbačiovo laikais mineralinį vandenį pilstė ir parduotuvėse pardavinėjo „Anykščių vyno“ gamykla.
2022 metų rugsėjį Anykščių rajono savivaldybė sutartį dėl mineralinio vandens gręžinio įrengimo pasirašė su UAB „Artva“. Rangovą savivaldybei pavyko surasti tik iš trečiojo karto. Gręžinio gylis yra 360 m.
Parke išgręžtas gręžinys greičiausiai ne vieneriems metams dar bus užkonservuotas.
Lietuvos kurortuose veikia per 20 mineralinio vandens gręžinių.
visų pirma, esamame parke pradžiai užtektų:
1. kapitaliai sutvarkyti takelius, lieptus bei apšvietimą.
2. gražiai išgenėti medžius.
3. Išlyginti pieveles ir jas kruopščiai ir dažnai šienauti.
4. Keletoje vietų ne tik įrengt, bet ir puoselėti nedidelius gėlynus
Ir… VISKAS!!!! Be jokių kosTminių neaiškių projektų ir už palyginti nebrangiai parkas atgytų ir būtų graži šauni vieta.
Bent nuo kruoštaus tvarkingo šienavimo jei pradėtų, o ne kaip dabar vos ne dalgiais apkapota apie kurmiarausius…
Kosmosas
jei pazades 20 % otkato tubiui ,bet kokios fantazijos pataps realybe ,net jei mineralinis tekes is raskeviciaus ar bartoseviciaus pimpio
Puikūs darbai
Ateivių laivai