Šeštadienį, liepos 20-ąją, Vyskupo skvere prasidėjo istorijų pasakojimo festivalis „Nuo pradžių“. Dvi dienas trukęs festivalis į Anykščius sukvietė garsiausius istorijų pasakotojus.
Aleksandr Špilevoj kūrybinių istorijų pasakojimo dirbtuvėse pasakojo, kad jei meluoti, tai reikia taip ekspresyviai ir įtraukiančiai, kad tai net nesiskaitytų nuodėme. Gabrielės Labanauskaitės kūrybinių rašymo dirbtuvių metu užsiėmimo dalyviai kūrė istorijas po sakinį, kurios atskleidė netikėčiausių istorijų vingių. Greta Štiormer mokė paversti pyktį varomąją jėga. Lietaus į bibliotekos salę atvyti Teatro P aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka nukėlė koncerto-spektaklio žiūrovus į sapnų pasaulį, o istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė pasakojo apie du draugus milžinus, kurių graži draugystė subyra į šipulius, dėl nelemtų skirtingų kojinių kaltės…
Antrąją festivalio dieną atidarė Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“. „Matydami, kad sakytinis folkloras yra kiek primirštas ir mažai eksploatuojamas, nutarėme populiarinti šį žanrą apvilkdami (dabar madingais sakyti) storytelling’o rūbais. Čia svarbus ne tik užrašyto pasakojimo atkūrimas, bet ypatingą vietą tame pasakojime užima pasakojimo suvokimas, žinojimas ką nori pasakyti, improvizacija, pasakotojo išmonė bei kūrybinis išradingumas. Tarmiškai pasakodami mitologines sakmes, siekiame patys pažinti mitologijos slėpinius, o klausytojus supažindinti su tarmių gausa, grožiu ir skambesiu, užmegzti emocinį ryšį su auditorija.“ – prieš pasirodymą kalbėjo ansamblio vadovė Milda Ričkutė.
Po „Ratiliokų“ pasirodymo mažieji festivalio lankytojai susirinko į dailės terapeutės Irenos Bulotienės kūrybines dirbtuves, kurių metu vaikai ir šeimos kūrė spalvotas iliustracijas, o festivalio pabaigai visų laukė magiškas muilo burbulų šou.
Istorijų pasakojimo festivalis „Nuo pradžių“ siekia parodyti, kokia svarbi yra gyvoji tradicija ir istorijų pasakojimas. Šiame renginyje sujungtos įvairios kūrybinės veiklos ir skirtingi pasakojimo būdai, suteikė galimybę visiems dalyviams – nuo mažiausių iki vyriausių – pajusti pasakojimo meno magiją. Tokie renginiai ne tik atgaivina ir puoselėja mūsų kultūros paveldą, bet ir stiprina bendruomenės ryšius, skatina kūrybingumą bei empatiją. Tikimės, kad šis festivalis taps kasmetine tradicija, įkvepiančia vis daugiau žmonių atrasti ir įsitraukti į istorijų pasakojimo – storytelling’o tradiciją!
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Anykščių rajono savivaldybė.
Festivalio partneris regioninis naujienų portalas „Anykšta“