Vakar, liepos 24 dieną, metalo skulptorius, profesorius, pasaulio anykštėnas Romualdas Inčirauskas Anykščius praturtino trimis savo kūriniais: ant Angelų muziejaus-Sakralinio meno centro fasado pritvirtinta 1939 metų Anykščių telefonų knyga, pastatytas varpelis prie istorinio Feldmanų namo (dabar gėlių parduotuvė „Lugnė“), bei Janydžių žydų geto vieta pažymėta simboline skulptoriaus kurta pėda.
Visuomenės akyse prastai atrodo
Baigiantis metams, Anykščių rajono savivaldybės administracija atliko visą pluoštą viešųjų pirkimų, kuriais lyg ir stengtasi gerinti Anykščių įvaizdį. Pirkti maišeliai,...
Įdomu ir gražu, tikrai šaunu, bet teisingai žmonės sako, kad kūrinys būtų pilnavertis reikia jį į atitinkančią istorinę vietą įtaisyti. … o savivaldybei gėda, kad elementaras suoliuko sustojime nėra.
Tai gi reikėjo „telefoninę lentelę” ant to namo kur 1939 m. veikė paštas pakabinti, o ne ant parapijos salės. Salėje gi net telefono nebuvo:) Kas per nežinojimas? Kas sprendė? Gal tik apgraibomis miesto istoriją žinanti kultūros taryba?
Galimaim miesto savivaldybės administracijos vadovas, išdavęs leidimą tvirtinti atminimo lentą su kitos kultūros ir tikėjimo atstovų simboliais ant anykštėnų katalikų parapijos salės pastato tikslingai griauna tikrąją istorinę Anykščių miesto ir jame gyvenusių kitų tautų ir lietuvių kultūro istoriją?
Čia ir atminimo ženklo autorius turi prisiimti dalį savo atsakomybės dėl bendros kūrinio sąsjos su miesto istorija ir kol nevėlu ištaisyti tą klaidą prieš skelbiamą Anykščių miesto šventę, kurioje susitinka ne tik dabartinai miesto piliečiai, bet ir Pasulio anykštėnai švesti, o ne ginčų spręsti.
Ačiū už puikius prasmingus darbus
Ačiū už puikius prasmingus darbus
Labai jau gražu, miestą vis puošia ir puošia, o elementaraus suolo prie poliklinikos autobuso sustojimo nėra (tik imitacija). Mačiau kaip žmonės mindžiukuoja, vargsta ir garsiai replikuoja apie didžiulį nepatogumą. Tai ponai atsakingieji, gal kada nors pagalvosite ir apie paprastą Anykščių žmogų ir jo poreikius.
Dėl šio, elementaraus socialinio poreikio Tamsta kreipkitės į rajono tarybos socialinių reikalų komiteto politiką, ponaitį keliant save į ne pėsčiųjų gretas tarybos narį.
Savo prašymą galite siųsti per savivaldybės vieną langelį, kuriame gal net ir meras ką nors pamatys kartu su patarėjomis.
Pylna dabar kompozitorių Lietuvoi kokia nors nesamone padarė vysiems gražū ploja tokie tūri būti o kad bomžų daugėja vysiems pohuij .
Smalskas visokias malkų krūvas dėdavo, dabar jau Inčirauskas
Keista, kad nėra viešų diskusijų dėl atminimo paminklo Anykščiuose gyvenusiai disidentei Nijolei Sadūnaitei. Ar milijonus kainuotų paminkliniai ženklai mylimiems anykštėnų gydytojams, mokytojams? Pavyzdžiui, amžinybėn įšėjusiai nuostabiai vaikų gydytojai Kaladienei.Ar jie visi bus verti pagerbimo po kelių šimtų metų?Padoresnis atminimas gal tik a.a. Žilvinui Smalskui yra, režisieriams Germanavičiams. Jų atminimu , greičiausiai, pasirūpino ne savivaldybės elitas , o bendradarbiai, kultūros rūmų kolektyvas.
Tai zydus juk yra svarbiau iamzinti….sukis skamba taip-viskas zydams….kaip Ltsr laikais-viskas socializmui…fu,net bjauru tie parodomieji sposai ir liaupsinimas…fu fu fu…
Pritariu tam, kad ir meno kūriniai ateitų į miestą konkurso būdu. Tarp užsakovų gali būti ir savivaldybė, remdamasi anykštėnų iniciatyvomis. Negerai, kai tokie dalykai daromi be visuomenės nuomonės jų pinigais.
Jau toks gaidys miesto centre…kad kai palygini..
Tamsta taip pat buvai politinės valdžios funkcionierius ir žinai iš vidaus kaip tas aparatas veikia. Niekas čia, kaip sako ponas meras užpakalio neplėšis dėl vienos kapeikos…Yra ”kupčius” nuo kurio parduodama karvė nebėga- ir čia jau taškas.
Susidarė įspūdis, kad praturtinimai vyksta labdaringai.Taigi sumokami pinigai iš anykštėnų mokamų mokesčių, ne už dyką tie praturtinimai vyksta. Tik keista, kad anykštėnų bendruomenės nedalyvauja nei apklausose, nei diskusijose, nei balsavimuose, kokie meniniai darbai mums yra reikalingi pačių mūsų Anykščiuose. Anykštėnų nuomonė savivaldybei svarbi tik prieš rinkimus? Ar kultūros taryboje yra priimti patvirtinimai dėl praturtinimų? Kas konkrečiai inicijuoja kokį kiekį ir už kokias pinigų sumas praturtinami Anykščiai: meras, vicemeras, administracijos vadovas, konkretus seniūnaitis? Ar tai karinė paslaptis?Ar tik Inčirauskas vertas turtinti Anykščius ar galima ir kitiems menininkams pasireikšti?Technologijų amžius, bet informacijos kažkaip itin mažai.
Tas kas viską žino jau atleistas iš Žynio pareigų be teisės reikšti žinias.
Tikrai įdomu.Čia jau istorija..Bet kas dedasi prie Biliūno gimnazijos,kas per klojimas statomas, tokią gražią vietą išdarko,ar taip galima,ašaros byra.