Vasarą besitvarkant aplinką sode ar namų valdoje, ypač po didesnių audrų, susidaro žaliųjų (bioskaidžių) atliekų, pvz.: nudžiūvusios šakos, piktžolės, gėlės, daržovių ar vaisių atliekos.
Žaliosios atliekos pūdamos gali skleisti nemalonius kvapus, nes išskiria metano dujas, kurios prisideda ir prie klimato kaitos. Patekusios į mišrių atliekų konteinerius, jos gali sudaryti palankias sąlygas parazitų dauginimuisi ir užteršti perdirbimui tinkamas atliekas.
Todėl aplinkosaugininkai rekomenduoja šias atliekas kompostuoti ir priduoti atliekų tvarkytojams. Taip galime išvengti metano dujų išsiskyrimo, nemalonių kvapų, be to kompostuodami namuose gauname natūralias trąšas!
Aplinkos apsaugos departamento inf.
o ką daryti,kai suneša iš daržų atliekas prie konteinerių ir pūva po savaite. Komunalinis tai išveža,bet greitai ir vėl atsiranda krūva. Kas galite sugalvoti tokį triuką,kad patys susidėtų prie savo namų ,o ne kitiems suneštu. Svarbu iš savos zonos išmetė, kitiems tegul smirda. Kada atsiras nors viena stebėjimo kamera ir bus nubaustas tada manau pasibaigs šiukšlinimas. Apie savus kiemus apsivalom patys nes valytojos, nesuprantam ką turi daryti.