Auksinis ruduo lėtai traukiasi, o šaltas oras priverčia mus ieškoti šilumos savo namuose. Vis dažniau kūrename krosnis, jungiamės elektrinius šildytuvus ir stengiamės sukurti jaukumą, tačiau kartu tai kelia didžiulį gaisrų pavojų. Kasmet šaltuoju metų laiku gaisrų skaičius gyvenamuosiuose namuose išauga, o šiemet Panevėžio ir Utenos apskrityse jau kilo 120 gaisrų dėl krosnių ir dūmtraukių taisyklių pažeidimo. Tai ne tik skaičiai – tai 120 namų, kurių gyventojai patyrė skaudžius nuostolius, o kai kurie iš jų prarado visą turtą.
Ugniagesiai iš tiesų nelaukia šildymo sezono pradžios, nes žino, kad kartu su juo prasideda ir gaisrai dūmtraukiuose. Tai buvo ir yra kasmetinė realybė, o ateitis priklauso nuo visų mūsų – gyventojų, kurie turi jaustis atsakingi už savo ir savo artimųjų saugumą. Kiekvienas turime prisiminti, kad nedidelė atsargumo priemonė – dūmų detektorius – gali tapti didžiule gyvenimo apsauga.
Panevėžio ugniagesiai įspėja: kai kūrenasi krosnis, židinys ar dujinė viryklė, niekada nepalikite namų be priežiūros. Mažiausi mūsų šeimos nariai nėra pasirengę susidoroti su tokiais pavojais kaip gaisras ir dažniausiai nelaimės įvyksta, kai vaikai lieka vieni. Neleiskite vaikams prižiūrėti šildymo įrenginių! Prieš intensyviai kūrendami krosnis, įsitikinkite, kad jos techniškai tvarkingos, o dūmtraukiai išvalyti. Šaltuoju metų laiku suodžius būtina valyti bent kartą per tris mėnesius. Palėpėse ir kitose pavojingose vietose dūmtraukiai turi būti išbaltinti, kad būtų lengviau pastebėti potencialius gaisro pavojus.
Krosnys gali tapti pavojingos, jei jos perkaitinamos, o plyšiai kaminuose ar židiniuose gali tapti ugnies plitimo šaltiniu. Taip pat svarbu, kad šalia krosnies nebūtų degių medžiagų ir kad malkos nebūtų džiovinamos ant jos. Karšti pelenai taip pat gali sukelti gaisrą – juos būtina išpilti tik į metalinius indus, uždengtus nedegiais dangčiais ir jokiu būdu pelenų negalima pilti į buitinių atliekų konteinerius.
Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdyba primena, kad kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu. Įsirenkite autonominius dūmų signalizatorius – jie gali išgelbėti gyvybes, įspėdami apie gaisro pavojų. Nepamirškime, kad saugumas – tai mūsų prioritetas, ypač šaltuoju metų laiku, kai šiluma ir saugumas turėtų eiti koja kojon. Mūsų atsargumas ir atsakomybė gali tapti didžiausia apsauga nuo ugnies.
Nuoširdžiai Jūsų
Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai
priešgaisrinę signalizacija ĮSIRENG
patys turit įrengti signalizacija
kaminus savo Pravalykit
ir kaminą ASMENINĮ išsivalyk
Kiek miesto valdžia padarė, kad senosios ligoninės apleisti statiniai savininkų būtų prižiūrimi ir nekeltų gaisrų grėsmės šalimais kvartale gyvenantiems.
Ar valstybinė priešgaisrinė tarnyba ir toliau toleruoja tokią padėtį viduryje miesto?
patiktrink
Didžiausias židinys Anykščiuose prie sankryžos (netoli Bikuvos p-vės) atkreipkite dėmesį koks ten šabakštynas. Visi mato,visi kalba,bet laukiam neaišku ko.
varom
Reikia visiems rodyti Andrioniškio seniūno pavyzdį. Rūpinasi seniūnijos kamino valymu ir signalizatoriais t.y. šamaniškais būgnais būbina per visą apylinkę, kad žmonės įsidėmetų garsus kada koks pavojaus šauksmas ir tinkamai sureguotų.
gauti seniuna nevietini ir dar durniu su iniciatyva ,tikrai bausme konkreti
Tu pats bubinas.Iškvakimas visai..