Aplinkos ministerija primena, kad nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo liepos mėnesį Seimo priimti Želdynų įstatymo pakeitimai, įpareigojantys tam tikrais atvejais informuoti savivaldybes apie ketinamus šalinti medžius.
Nuo šiol norint pašalinti savivaldybės sprendimu paskelbtus saugotinus želdinius, augančius vidutinės ir aukštos įtampos antžeminių elektros tinklų apsaugos zonose, apie tai būtina informuoti savivaldybę ir gauti jos sutikimą.
Gavusi pranešimą apie ketinimą pašalinti saugotinus želdinius, savivaldybės vykdomoji institucija turės įvertinti, ar ketinami šalinti želdiniai kelia pavojų elektros tinklams ir išduoti sutikimą dėl jų kirtimo. Atsisakydama išduoti sutikimą savivaldybė privalės pagrįsti ir įrodyti, kad konkrečiu atveju numatomi kirsti želdiniai nekelia pavojaus elektros tinklams.
Taip pat įsigalioja reikalavimas pranešti savivaldybei apie ketinimą šalinti įstatyme nustatytų matmenų medžius, augančius visų požeminių inžinerinių tinklų apsaugos zonose. Gavusi tokius pranešimus, savivaldybė turės galimybę įvertinti, ar pranešime nurodyti medžiai nėra priskiriami saugotiniems želdiniams ir ar jų šalinimas gali būti vykdomas be leidimo.
Šie įstatymo pakeitimai buvo priimti siekiant išvengti atvejų, kai neteisėtai, be leidimo pašalinami želdiniai greta energetikos objektų apsaugos zonų, taip pat užtikrinti, kad kiekvieno esamo želdinio šalinimas miestuose būtų tiksliai pagrįstas, ir paskatinti ieškoti sprendimų, kaip išsaugoti kiekvieną vertingą medį.
Nuo lapkričio 1 d. taip pat įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, numatantys baudas už naujų Želdyno įstatymo nuostatų nesilaikymą: asmenims nuo 180 iki 600 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 240 iki 900 eurų.
Kitas svarbus įsigaliojęs pakeitimas – siekiantiems įgyti nepriklausomo želdynų ir želdinių eksperto atestatą taikomas reikalavimas turėti ne mažesnę kaip 5 metų praktinio darbo patirtį želdynų ir želdinių projektavimo ar tyrimų srityje. Iki šiol buvo taikytas reikalavimas turėti praktinės patirties želdynų projektavimo ar želdynų priežiūros ir tvarkymo srityje. Šie pakeitimai inicijuoti siekiant pakelti asmenų, galinčių pretenduoti į nepriklausomo želdynų ir želdinių eksperto atestatą, kompetencijos lygį.
Kodel mes tokie buki ?
Kaip ir visada: Stebėti,filmuoti, drausti,bausti,apriboti ,pagrindinė užduotis – kas prieš – sodinti.
O valdžia- klesti.
Klausimas: o kur sausio 13?!
Kai priimamas įstatymas kuris aiškiai nepalankus gyventojui kuris teikia prašymą medžio tvarkymui bet negauna leidimo tai atlikti , tuomet atsakomybe privalėtu nešti nesutinkantis ar nenorintis padengti nuostoliu kuriuos sukuria želdiniai-medžiai. Išvada ne žmogaus apsaugai kuriami įstatymai ir ne želdinių o pasipelnymui.
Vladas daunu valdzia vagių gauja
Savam kieme greit žolei nupjaut leidimo reikės. Jei aš pats sodinau tą medį savo žemėje tai kokios baudos. Medžiai auga juos reikia genėt o čia pas mus vien baudos. Represinė valstybė daugiau nieko. Nu kai kam ir tvoros ir medžiai ne kliutis.
Sutinku Zita su tavo nuomone. Ateis laikas kaip žemuogės nusiskinti negalėsi
Viska turi daryti gyventojai,p ka veikia senunas ir vadybininkas.jei geras seimininkas pats zino ,kada ir kur geneti medžius ir daryt tvarka. Kiemai gyvenime nebuvo tokie apleisti ,kaip dabar. Su savo apribojimais ir sutikimais,tuoj dziungles bus kiemuose. Tik pinigus imt moka uz ora. Geda.