Kada? ketvirtadieniais: lapkričio 7, 14, 21, 28 ir gruodžio 5 dienomis, 17:30 val.
Kur? Anykščių kultūros centro Kino salėje (A. Baranausko a. 2)
Įėjimas laisvas.
Festivalio atidarymo renginys – lapkričio 7 d. 17:30 val.
„Mamutų medžioklė“. Rež. Aistė Stonytė. Trukmė 94 min.
Filmas „Mamutų medžioklė“ – tai kelionė laiku, bandant įminti vieną įdomiausių ir dramatiškiausių Lietuvos teatro paslapčių. Pasakojimas apie daugelį metų dingusia laikytą kino juostą, kurioje konspiracinėmis sąlygomis buvo įamžintas sovietų uždraustas spektaklis, taps sudėtingo laikmečio skerspjūviu, atveriančiu bendražmogiškas ir universalias drąsos ir prisitaikymo, ištikimybės ir išdavystės temas.
Lapkričio 14 d. 17:30 val.
„Karta EU“. Rež. Eimantas Belickas. Trukmė 87 min.
2004 m. gegužės 1 d. Lietuvoje gimė apie pusšimtis vaikų. Jų atėjimas į šį pasaulį sutapo su Lietuvos stojimu į Europos Sąjungą. Režisieriaus Arūno Matelio iniciatyva daugelio kūdikių gimimą užfiksavo mūsų kūrybinė grupė. Kas keletą metų filmo kūrėjai grįždavo pas kai kuriuos herojus, o dabar režisierius Eimantas Belickas kartu su scenarijaus autore Ramune Rakauskaite atsirinko ryškiausius, unikaliausius iš jų ir jau turinčius ką pasakyti bei liudyti savo pirmąjį būties etapą sulaukus pilnametystės. Tai pirmosios EU kartos Lietuvoje paveikslas.
Lapkričio 21 d. 17:30 val.
„Šventiesiems stebint“. Rež. Sergej Orlov. Trukmė 82 min.
„Kiekvienas žmogus kare už demokratines vertybes, kurias bando sunaikinti agresorius, tampa kariu ir pasirenka savo ginklus – kažkam tai teptukai, medicinos priemonės, muzika ar tikėjimas’’.
Nuo pat 2014 m. Krymo aneksijos, ukrainietis menininkas Oleksandras Klimenko kartu su žmona Sofija Atlantova tapo ikonas ant šovinių dėžių. Brutalumu dvelkiančios karinės šiukšlės paverčiamos meno kūriniais, nešančiais tikėjimą.
Pardavinėdamas savo darbus visame pasaulyje, didesnę surinktų lėšų dalį menininkas skiria savanorių medikų organizacijai. Šalia Oleksandro šiame pasakojime regime ir atsidavusius medicinos darbuotojus, karininkus, eilinius žmones Kyjive, Bučoje, Gostomelyje, Irpynėje, Borodiankoje, Černihive ir kitose Ukrainos teritorijose. Herojų pasakojimai atskleidžia juos kaip tikrus, tylius ir nematomus šio karo didvyrius, kurie nepasidavė, nepasiduoda ir nepasiduos.
Lapkričio 28 d. 17:30 val.
„Paskutinis rokenrolas“. Rež. Elizabete Gricmane, Ramunė Rakauskaitė. Trukmė 65 min.
Jauna režisierė leidžiasi į pažinimo kelionę su legendine latvių roko žvaigžde Juriu Kulakovu, su kurio muzika užaugo kelios kartos. Filme skleidžiasi polėkio ir kraštutinumų kupinas muzikanto gyvenimas nuo sovietinės Latvijos ir svaigios nepriklausomybės laisvės laikų bei šių dienų. Tai ištisa roko epocha mūsų kaimyninėje šalyje.
Gruodžio 5 d. 17:30 val.
„Gabrielius iš neprarastojo Rojaus“. Rež. Linas Mikuta. Trukmė 77 min.
Jūratė turėjo svajonę susikurti savąjį rojų – ji, jos vyras ir jų vaikas medžių apsuptoje sodyboje. Netikėtai viskas išsipildo – ji sutinka vyrą, kuris ją nusiveža į tokią vietą. Čia ji pamato apreiškimą – prabėgantį šviesiaplaukį berniuką su vėliavėle. Vizija netrukus virsta tikrove – Jūratė susilaukia sūnaus. Laimingi tėvai pavadina jį arkangelo Gabrieliaus vardu. Deja, tai, kas turėjo reikšti rojaus žemėje pradžią, greitai virsta prakeiksmu. Jūratė su siaubu suvokia, kad sutuoktinis anaiptol ne toks, kokio ji tikėjosi, o Gabrieliui diagnozuojamas sunkios formos autizmas. Moteris ilgus metus kovoja su vaiko liga kol vieną dieną per sūnų Gabrielių ji pajunta Dievo artumą.
Organizatorius: Anykščių menų centras
Rėmėjai: Anykščių rajono savivaldybė, AVAKA
Informaciniai partneriai: regioninis naujienų portalas www.anyksta.lt ir laikraštis „Anykšta“, Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra (AINA), Kupiškėnų mintys
Partneriai: Anykščių kultūros centras, Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras