Depresija gali paveikti kiekvieną mūsų gyvenimo sritį – nuo kasdienės rutinos iki giliausių emocinių būsenų. Tradiciniai gydymo metodai, tokie kaip vaistai ir psichoterapija, dažnai yra būtini ir veiksmingi, tačiau daugelis žmonių ieško papildomų būdų pagerinti savo savijautą. Vienas iš tokių alternatyvių metodų yra Reiki terapija, kuri remiasi energetinio balanso atkūrimu ir teigiama įtaka emocinei sveikatai.
Reiki yra senovinė japoniška gydymo praktika, kuri pagrįsta gyvybinės energijos srautų subalansavimu. Reiki meistrai dirba su energetiniais centrais, vadinamais čakromis, ir tiki, kad kai energija teka laisvai, žmogus jaučiasi gerai tiek fiziškai, tiek emociškai. Tačiau kai energijos srautai yra sutrikę, gali atsirasti emocinių ar fizinių negalavimų, tokių kaip nerimas ar depresija. Reiki terapija padeda išlaisvinti užblokuotą energiją, skatindama kūną ir protą grįžti į natūralų balansą.
Vienas iš pagrindinių Reiki privalumų yra gilaus atsipalaidavimo būsena, kurią žmonės patiria sesijos metu. Šis atsipalaidavimas padeda sumažinti streso hormonų lygį, o tai yra itin svarbu kovojant su depresija. Dauguma žmonių, išbandžiusių Reiki, pastebi didesnį emocinį stabilumą, geresnį miegą ir sumažėjusį nerimą. Reiki terapija taip pat padeda žmogui užmegzti ryšį su savo kūnu ir emocijomis, skatindama sąmoningumą ir vidinę ramybę.
Kai kurie žmonės domisi, kaip išsigydyti depresiją natūraliais būdais. Reiki gali tapti vienu iš šių būdų, nes terapijos metu naudojama švelni, bet galinga rankų energija. Reiki seansas dažnai vyksta ramioje aplinkoje, kurioje terapeutas švelniai deda rankas ant įvairių kūno vietų arba tiesiog laikosi rankas ore, fokusuodamasis į energijos srautą. Nors žmogus gali jausti tik šilumą ar lengvą dilgčiojimą, gydomasis efektas gali būti labai stiprus, ypač kai tai susiję su emocine sveikata.
Reiki skatina gilų emocijų išlaisvinimą. Sesijų metu žmonės dažnai patiria intensyvių jausmų, kuriuos jie galbūt buvo ilgai slopinę ar ignoravę. Tai gali būti liūdesys, pyktis ar net laimės ašaros. Išlaisvinus šias emocijas, kūnas ir protas gali pradėti gyti. Be to, ši terapija moko žmogų priimti save ir savo jausmus, užuot juos slopinus ar bandant kontroliuoti.
Kai kalbame apie emocinę sveikatą, svarbu suprasti, kad Reiki nėra vienkartinis stebuklas, o nuoseklus procesas. Žmonės, nuolat praktikuojantys Reiki, dažnai pastebi teigiamus pokyčius – didesnį vidinį džiaugsmą, geresnį emocijų suvokimą ir stipresnį ryšį su savo vidine esybe. Terapeutai tikina, kad Reiki padeda sumažinti negatyvių minčių srautą, dažnai lydintį depresiją, ir padeda pamatyti gyvenimą iš šviesesnės perspektyvos.
Reiki taip pat puikiai dera su kitais gydymo būdais. Tai gali būti naudinga praktika tiems, kurie jau naudojasi psichoterapijos paslaugomis ar vartoja vaistus. Reiki ne tik papildo, bet ir stiprina bendrą gijimo procesą, suteikdama daugiau jėgų ir nusiraminimo.
Užsak. Nr. 1091