Einu per Anykščius. Matau – vėjas neša popieriaus lapelį. Pakeliu… Skaitau… Ten parašyta, kad A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus parodų salėje įvyks solistės Onos Zabielaitės – Karvelienės 125-mečio šventė.
Smalsumo genamas, nueinu nurodytu adresu.
Muziejininkas Antanas Verbickas, muziejaus krašto istorijos skyriaus vedėjas Tautvydas Kontrimavičius, A. Vienuolio progimnazijos muzikos mokytoja Vilė Mikučionytė vos spėja suktis, priimdami į šventę atvykusius svečius. Vienus sodina į vietas, kitus supažindina su jubiliejine paroda. Joje eksponuojami asmeniniai, Karvelių šeimai priklausantys daiktai. Jie atkeliavo iš Lietuvos Teatro ,muzikos ir kino muziejaus ir Anykščių muziejaus saugyklų.
Salėje įsivyrauja tyla – scenoje pasirodo A. Verbickas. Jis supažindina žiūrovus su O. Zabielaitės–Karvelienės biografija. Onutė gimė Rygoje, dainavimo mokėsi Sankt Peterburge, baigė Romos Šv. Cecilijos muzikos akademiją. Dainavo didžiosiose Europos operų scenose. Grįžo į Lietuvą. Čia rengė koncertus, mokė solinio dainavimo. Ilgus metus gyveno Anykščiuose, Tilto gatvėje. Dabar šiuose namuose vyksta klasikinės muzikos koncertai. Amžininkų prisiminimuose ji išliko kaip aukštos vidinės kultūros menininkė. O solistės balsas (mecosopranas) vertinamas kaip puikiai susiformavęs ir nepaprasto grožio.
Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija ir Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio – Žukausko muziejus solistei pagerbti šiemet surengė tarptautinį O. Zabielaitės-Karvelienės jaunųjų vokalistų konkursą. Dalyvavo daug jaunų solistų, net iš Kinijos ir Latvijos, penki iš jų apdovanoti.
Malonu buvo išgirsti, kad kitais metais planuojamas ir antrasis konkursas. O šių metų konkurso nugalėtojas – salantiškis Linas Drąsutis – atvyko į šią šventę. Aš jį pakalbinau. Solistas papasakojo, kad yra baigęs akademijoje dainavimo bakalaurą, įstojęs į magistrantūrą. „Šiuo metu atostogauju, bet ,,balsas“ atostogų neturi“, – pajuokavo Linas. Kartu atvyko ir jo mokytoja, Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros dėstytoja Aušra Liutkutė-Povilaitienė. Konkurso nugalėtojas padainavo arijų iš populiarių operų. Solistams akomponavo koncertmeisterės Saulė Pukinskaitė ir Elina Maslakova.
Žiūrovai susižavėję klausėsi solistų atliekamų kūrinių. Audringais plojimais dėkojo už nuostabų koncertą. Nuoširdūs A. Verbicko padėkos žodžiai koncerto dalyviams ir, žinoma, gėlės.
Dar nesiskirstė po koncerto žiūrovai į namus. Apžiūrinėjo parodos eksponatus, bendravo tarpusavyje, vaišinosi kava ir arbata. Šventė buvo nuostabi! Ačiū rengėjams! Ačiū rėmėjams!
Įdomu tai,jog jūsų įvardintas „emeritas” kokie bebūtų muziejaus renginiai,jis VISADA MALONIAI ir ATSAKINGAI PRAVEDA RENGINIUS(muz.),VISADA ATIDUS KIEKVIENAM ATĖJUSIAM…ko nepasakysi apie kitas muziejaus darbuotojas(sėdi kaip pilkos pelės…).Taigi-AČIŪ jūsų „emeritui”-A.VERBICKUI!
Gaila,kad nebėra V.Balčiúno kaip muziejaus direktoriaus.Supratingo žmogaus.
Kaip ir visada-puikus,malonus,jaukus muzikinis vakaras,kurį organizuoja Anykščių muziejus.Nuoširdus mandagus žiūrovų sutikimas,atlikėjų pristatymas.Ačiū rengėjams,Ačiū A.Verbickui!
Ačiū atlikėjams.Be jų nieko nebūtų.
Už ką emeritui,net įdomu.
Gražūs koncertai Bet suokimas vedėjų labai nemalonus.
Saldus straipsnis.Ačiū . Ačiū.
Jo jo.Artistai yra artistai.