Nuo 2021 metų Anykščių rajone vietinė rinkliava taikoma asmenims, pasinaudojusiems apgyvendinimo paslaugomis Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje. Rinkliavos dydis – 1 Eur už naktį vienam asmeniui.
Per metus savivaldybė iš vietinės rinkliavos surenka kelias dešimtis tūkstančių eurų.
Kaip manote, kokioms reikmėms tikslingiausia būtų išleisti surinktus vietinės rinkliavos pinigus?
Jūsų komentarus paskelbsime laikraštyje „Anykšta“.
Leisti savivaldos „genijams” ištaškyti pinigus visokioms nebūtinoms ir bereikalingoms nesąmonėms – na kaip visada. Anykščių kvapas…dar reikia Anykščių vaizdo,Anykščių garso,Anykščių jausmo,Anykščių svajonės ir t.t. Erdvės yra išplauti dar ne vienam milijonui.
Išmokėti savivaldybės vedėjams priedus už puikų darbą!
Atiduoti pinigus sulskaus zmonai
Jarunda tie pinigai, įnešti mokesčių pavidalu, tai tik menka dalelė nuo visų pajamų, kurios gaunamos ir slepiamos. Kas suskaičiuos, kiek turizmo sodybose apsigyvena svečių, kiek vyksta balių, abiturientų išleistuvių, vestuvių, jubiliejų, darbo kolektyvų švenčių, kiek tų sodybų išnuomojama atostogoms, savaitgaliams ir t.t. Niekas netikrina, nekontroliuoja, paliekama sodybų savininkų sąžinei. O mokesčiai tikrai slepiami, juos būtina iš juodųjų buhalterijų ištraukti.
Teisingai komentatoriai pastebi, kad tų pinigų nereikia visokiems niekams leisti, o panaudoti konkretiems dalykams, tik nebūtinai Anykščių miesto reikalams. Prie visų kaimo vietovėse esančių veikiančių kapinių reikia įrengti tualetus ir konteinerius šiukšlėms. Tai būtų labai reikalinga investicija.
O kiek dar legaliu numuotoju nelegaliai išnuomuoja patalpas! Juk jokiu čekių,sąskaitų ne išrašo. Surinktumet ir 100 tukst.
Tuos pynygus skyrt mesteliū šaligatvem remantuot, pavyzdžiui, Svedasū mestele, taj pat rajke sutvarkyt kele gabalū na Svedasū iki Žaliosios bo tynai važiuoji kajp arimū. Kelinykai žada remantuot tynai jau kelius metus, nevykda pažada, taj gali rajona valdže gražiū iniciatyvū parodyt.
Anykščių centre įrengti normalų, tvarkingą, visą parą veikiantį viešąjį tualetą, kurį neklaidžiojant būtų galima greitai surasti. Dabartinis tualetas nukištas kažkur prie miesto parko, sunkiai surandamas, toli iki jo eiti. be to, tas tualetas veikia tik darbo valandomis, na, gal kiek ilgiau. O kur gamtinius reikalus atlikti kitu metu, eiti į krūmus?
Uz tuos pinigus nusalinti tubi is pareigu
Tuos pinigus reikia panaudoti protingai, neišmėtant kažkokiems filmams, kvepalams, suvenyrams ir panašios kvailystėms. Ir pakaks pinigus kišti Anykščių miestui. Reikia daugiau dėmesio miesteliams, įrengti čia normalius viešus tualetus, suoliukus poilsiui, šiukšlių dėžes, skelbimų lentas ir t.t.
šiuo klausimu jau pasisakė seniūnas. Jeigu pastaysi viešąjį tualeta, tai reikės ir etata seniūnijoje steigti…, o jeigu pastaysi šiukšių dėžes, jas ir valyti, bei atliekas išvežti reikės, o tam jau papildomos lėšos seniūnijos sąskaitoje reikalingos. Vadinasi reikia kelti vietinių rinkliavų mokesčius gyventojams.
BŪTINYBĖ užtikrinti lygias galimybes kiekvienam visuomenės nariui viešojoje infrastruktūroje. Visuomeniniai pastatai vis dar nėra visiškai pritaikyti judėjimo negalią turintiems žmonėms, trūksta reikalingų informacinių ženklų regos negalią turintiems prie viešosios paskirties įstaigų.
Daugelis savivaldybės valadomų visuomeninių pastatų, tokių kaip bibliotekos filialai, kai kurių seniūnijų biurai, muziejai vis dar nėra tinkamai pritaikyti judėjimo negalią turintiems žmonėms, nes įsikūrę ne pirmojo aukšto patalpose, nepritaikyta pastatų infrastruktūra.
Žmonėms, turintiems regos, klausos, judėjimo ar pažintinę negalią, kuriems tenka kruopščiau planuoti savo apsilankymus pas specialistus ar savarnkiškai pasinaudoti viešųjų pažinimo institucijų paslaugomis esami infrastruktūros trūkumai apsunkina reikalingų paslaugų gavimą.
Turistai, atvykę į kurortinius Anykščius nevisur gali savarnkiškai patekti į lankytinas vietas.
Rinkliavos pinigus siūlau panaudoti Svėdasų, Troškūnų, Kavarsko, Skiemonių ir visų kitų seniūnijų unikalaus, nepakartojamo, reprezentuojančio kvapo sukūrimui. Komisijos vadove siūlau skirti patirtį šioje srityje jau turinčią savivaldybės administracijos direktorę J. Banienę.
Ekrano perkėlimui nuo kultūros centro į Troškūnus
Kuo nusikalto Troškūnų miestas, kad jam tokį š… norima įkišti?
Manyčiau, rekėtų daugiau suolelių, skirtų poilsiui. Dabar tik puikiai sutvarkyta šiuo atveju J.Biliūno gatvė bei suolelis Kęstučio g. pradžioj (neteko matyti, kad juo kas naudotųsi). Gaila senyvo amžiaus žmonių, einančių link ligoninės arba Kalno gatve puškuojančių mažylių su tėvais. Taikos g. nėra suolelių.
Mūsų mieli Anykščiai- senstantis miestas, kas pasirūpins tinkama infrastruktūra pagyvenusiems?
Ateikite į Ramybės mikrarajoną.Ten suolų kiek nori.Didysis projektas juk buvo.Treniruokliai prie kelio,kur šuniukų pastovi vieta,o vienas specialistas net aiškino,kad mažas judėjimas,tegu pragyvena prie tos gatvės link ligoninėse,nereikia durninti žmonių,žema.
Treniruokliais naudojosi 6 val. ryte. Per 35 min. pravažiuoja 6 automobiliai.
Juokinga.
Mero alga pakelt !!!
Naujam miesto kvapui
Žmonės kalba, kad daug turistų nakvynės paslaugomis naudodavosi ir savivaldybės sniniūnijų miesteliuose ir kaimo turizmo sodybose. Įdomu kiek rinkliavos mokesčio sumokėjo į savivaldybę apgyvendinimo paslaugas teikiantys turizmo ir festivalių veiklų administratoriai ir ūkininkai, valdantys turizmo vilas, kad savivaldybė su savo seniūnais nestigtų pinigų pastatyti šiuolaikiškus tuoaletus prie miestų ir miestelių kapinių, autobusų stotyse, prie turgaviečių, bei galėtų įdarbinti savo seniūnijose pavaduotojas, kontroliuojančiais viešųjų tualetų aptarnavimo paslaugas, bei teikiančių seniūnams atsakaitas kiek tualetinio popieriaus per savaitę sunaudota šioms reikmėms.
Užmirškite ką parašėte….