Visai neseniai vilnietė poetė Ilzė Butkutė socialiniuose tinkluose dalijosi Anykščių stoties mokamo tualeto nuotraukomis, vienas anykštėnas baisėjosi prie naujųjų Anykščių kapinių esančiu viešuoju tualetu, o nuo lapkričio pradžios tiek iš miesto, tiek ir seniūnijų buvo surinkti pavasarį pastatyti biotualetai. Anykščiuose liko tik vienas viešasis tualetas, o ir juo naudotis galima ne visą parą.
„Anykšta“ teiravosi: ar rajone užtenka viešųjų tualetų? Kur viešieji tualetai turėtų būti įrengti?
Rolandas LANČICKAS, Andrioniškio seniūnijos seniūnas:
„Kartą Andrioniškio bažnyčios bendruomenė buvo iškėlusi klausimą dėl viešųjų tualetų, bet tų tualetų išlaikymas labai brangiai kainuoja, o bažnyčia neapsiima jų išlaikyti, viskas gula ant savivaldybės ar seniūnijos pečių. Praėjo beveik dveji metai, tualetai neatsirado ir visi išgyveno… Renginiai dažniausiai vyksta bendruomenės salėje, ten yra tualetai. Juolab, turint viešąjį tualetą, biotualetą, jo išlaikymas, priežiūra daug kainuoja. Norėdamas pastatyti biotualetą miestelyje, turi skirti ir etatą jam prižiūrėti – kas keis popierių, kas tvarkys, jei, sakykime, pilną tualetą kas sugalvos ant šono apversti?
Kalbant apie Anykščius, ne turizmo laikotarpiu, tualetai mažiau reikalingi, juolab, žiemą biotualetai užšąla, gali sutrūkti, į aplinką jie gali išsilieti. Negali mieste jų „primėtyti“ bet kiek. Aš pats nematau problemos – mieste yra viešas tualetas, yra kavinių, biblioteka, degalinės, didesnės parduotuvės.
Lajų takas, Labirintų parkas, Siaurukas – ir lankytinose vietose yra tualetai. Manau, tikrai įmanoma rasti, kur pasinaudoti tualetu.“
Pritariu
Viešoi vietoi tualetas geriausias R.Laščinskai
Daugiau reklamuokite pampersus. Niekada nereikėjo tiek tualetų , kiek dabar. Gal todėl , kad nėra apie ką daugiau rašyti.
Netikiu, kad Andrioniškyje atsirado tokių durnių, kuriems reikėtų tualeto ant šventoriaus. Visą laiką apsiedavome su Kepalo budele, o dabar kai yra kulturnamyje, prie stotelės, kam reikia ir Budreikos sklype kitoje upės pusėje. Dar kažkam parupo išvietę daryti šventoriuje? Kiek žmonių dabar susirenka net per Vardą Marijos? Kadangi mano proseneliai prisidėjo prie gražios bažnyčios statybos, tikrai neleisiu, kad andrioniškiečiams brangią bažnyčia apstatytų išvietėmis.
Kvailį ir bažnyčioje stumdo…
o kam tokiai mažai bendruomenei ant savo pečių reikalinga seniūnija su tokių valdžios organų aparatu, jo aprūpinimu popieriumi, vandeniu, elektros energija, ryšių paslaugomis, transportu ir valstybės tarnautojų, užsiimančių ūkininkavimu išlaikymui iš biudžeto?
Kur čia socialinė ir ekonominė nauda miestelio ir jo apylinkių gyventojams?