Gyventojams vėl bus teikiama parama modernioms šildymo sistemoms įsirengti. Kvietimus planuojama skelbti 2025 m. sausio pradžioje – šį kartą dar palankesnėmis sąlygomis.
Nuo šiol paraiškas paramai gauti galės teikti ne tik gyventojai, nuosavybės teise valdantys gyvenamosios paskirties (vieno buto) pastatą, butą gyvenamosios paskirties (dviejų butų) pastate arba kitos (sodų) paskirties pastatą (sodininkų bendrijose esančius sodo namus), bet ir butą trijų ir daugiau butų (daugiabučiame) pastate, arba atskirą butą negyvenamosios paskirties pastate, jeigu keičiamas individualus šilumos gamybos įrenginys ir jeigu toks butas nėra prijungtas prie centralizuoto šilumos tiekimo sistemos.
Dar viena naujovė – suteikiama galimybė pareiškėjams gauti finansavimą dar vienam modernios šilumos energijos gamybos technologijos tipui – šilumos siurbliui (oras-oras). Tokie šilumos siurbliai galės būti finansuojami tik tuo atveju, jeigu siekiama pakeisti savo individualų šilumos gamybos įrenginį, kuris pagal savo paskirtį degina kurą ir neturi galimybės tiekti šilumos į vandens pagrindu veikiančią individualią šildymo sistemą (pvz., krosnis, židinius ir pan.). Tokiu būdu, gyventojai galės įsirengti modernias ir efektyvesnes šildymo sistemas bei galės parinkti vieną iš keleto galimų finansuojamų šilumos įrenginių, įskaitant šilumos siurblį oras-oras.
Gyventojų didelis susidomėjimas buvusiais kvietimais jau patvirtino, kad ši priemonė viena iš reikalingiausių ir tikimasi, kad palankesnės sąlygos dar labiau padidins šios priemonės rezultatyvumą. Planuojama, kad iki 2030 m. ne mažiau kaip 20 tūkst. Lietuvos namų ūkių šilumą gaminsis efektyviausiu būdu ir šalyje bus įdiegta ne mažiau kaip 166,3 MW nulinio šiltnamio efektą sukeliančių dujų balanso energijos gamybos technologijų, o tai padidins Lietuvos gyventojų saugumą ir gerovę, leis spartesniu tempu sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro importo šaltinių, pagerins Lietuvos miestų ir miestelių aplinkos oro kokybę bei bus kuriamos darbo vietos šilumos siurblių ir biokuro pramonės sektoriuose.
Paramos priemonę administruos Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Iš viso šiai paramos priemonei per visą finansavimo laikotarpį bus paskirstyta 120,2 mln. eurų iš 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšų.
Su detaliomis finansavimo sąlygomis, paraiškų pateikimo reikalavimais bei kitais aktualiais klausimais galima susipažinti LEA interneto svetainėje: https://www.ena.lt/inpa-katilokeita/
Tik bekit nuo tų šilumos siurblių.Kai ateis šalčiai atsoks fantazija naudotis tuo siurblių,nebent turite saulės elektrinė ir prikaupe kW. Čia kaip su elektromobilis.Pigi eksploatacija bet kai ateis laikas keisti baterija visas pigumas pasirodys net zagsesit.
Super, šildymas žiemos mėnesį tik 500 EUR kainuoja, nereikia dirbti peckuriu, tikrai verta valdžia rūpinasi žmonių gerove.
Jei namo kvadratūra 500kvm, tada gal ir taip.
Projektas asilams. Dingus elektrai kuo šildysitės? Elektros kainas matėt?
Jeigu dings elektra, pakursim krosnelę. Elektros kainas matėm, viskas ok 😉
kai nuo BRELL atsijungt bandys musu asilai.Elektros kaina turetu maziausiai kelis kart kilt ,jei is vis jos pakaks
Sakote, Europa nesugebės patiekti pakankamai elektros nedidelei Lietuvai? Laikas blaivytis, rytoj į darbą.
Čia avyms dabar gėris yra,bet dar elektros reikės,tada bus rojus.
Labai puikus sprendimas.
Ir avims t.y. antivakseriams duoda.
Kas nuo asilų lieka.
paskaičiuoti, kiek gali kainuoti šilumos siurblio vanduo- oras sanaudos. Nedaug mažiau, negu paprastas elektrinis radijatorius.
O dar kai įvertini kiek kainuoja gedimų taisymas, kiek laukti kol atvažiuos meistras, tai ačiū už tokią paramą. Gero sprendimo/prekės remti nereikia.
Pagal jūsų logiką lauko tualetas yra geresnis sprendimas, nei biologiniai valymo įrenginiai 🙂
O tai ne?