
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad šių metų visą gegužės mėnesį Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai tikrins, kaip medžiotojai laikosi Medžioklės taisyklių ir saugaus elgesio reikalavimų medžioklėje sėlinant. Taip pat bus skiriamas didelis dėmesys medžiotojų blaivumo kontrolei. Reidai vyks visoje Lietuvoje.
Medžioklė sėlinant yra viena iš medžioklės būdų, kai medžiotojas prie medžiojamojo gyvūno prisėlina, gyvūną pabaido ar sustabdo medžioklinis šuo, medžiojamasis gyvūnas priviliojamas viliokliu ar vilbyne.
Šis medžioklės būdas reikalauja išmanymo apie gyvūnų elgseną, buveines, medžioklės teritoriją.
Pagrindiniai reikalavimai medžioklėje sėlinant
Medžioklėje sėlinant dalyvaujantys medžiotojai privalo turėti:
-popierinį medžiotojo bilietą arba skaitmeninio formato medžiotojo bilietą, išduotą naudojantis elektroninėmis priemonėmis per Policijos elektroninių paslaugų sistemą. Turint skaitmeninio formato medžiotojo bilietą, medžioklės metu privaloma su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka;
-galiojantį popierinį medžioklės lapą arba būti užpildžius elektroninį medžioklės lapą Biologinės įvairovės informacinėje sistemoje;
-galiojantį leidimą laikyti (nešiotis) ginklą ir ginklo, kuriuo medžiojama, pažymėjimą, jeigu medžiojama su šaunamuoju ginklu.
Medžioklinis ginklas išimamas iš dėklo tik atvykus į medžioklės plotus ir užpildžius medžioti reikalingus dokumentus, o užtaisomas pradėjus sėlinti.
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad medžioklėje sėlinant draudžiama naudoti šovinius, neturinčius būtinos šaudmens energijos: medžiojant stirnas – graižtvinių ginklų šovinius, kurių kulkos energija 100 m atstumu yra mažesnė kaip 1 000 J.
Saugumui medžioklėje užtikrinti medžiotojai privalo dėvėti ryškios (oranžinės, geltonos) spalvos viršutinius drabužius arba galvos apdangalus ar liemenes. Dėl saugumo svarbu suderinti buvimo vietą su kitais medžiotojais ir medžioti tik šviesiuoju paros metu (t. y. ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus).
Medžioklės vadovo pareigos
Kai medžioklėje dalyvauja daugiau nei vienas medžiotojas, medžioklei turi vadovauti medžioklės vadovas. Medžioklės vadovas privalo:
-turėti jam išduotą galiojantį popierinį medžioklės lapą ir užpildyti jį Medžioklės taisyklių nustatyta tvarka arba naudodamasis elektroninėmis priemonėmis būti užsiregistravęs elektroniniame medžioklės lape pats ir įsitikinęs, kad kiti jo vadovaujamos medžioklės dalyviai užsiregistravo elektroniniame medžioklės lape ir patvirtino savo dalyvavimą medžioklėje;
-organizuoti medžioklę Medžioklės taisyklių nustatyta tvarka;
-priminti visiems medžioklėje dalyvaujantiems medžiotojams saugaus elgesio medžioklėje reikalavimus, asmenis, turinčius užsienio šalyse išduotus medžiotojo bilietui analogiškus dokumentus, supažindinti su Elninių žvėrių atrankinės medžioklės nuostatų ir Trofėjų apžiūros tvarkos aprašo, tvirtinamo aplinkos ministro, reikalavimais;
-nurodyti medžiotojams jų individualios sėlinimo teritorijos ribas;
-nedelsiant (nesišalinant iš įvykio vietos) informuoti Aplinkos apsaugos departamentą apie medžioklės metu padarytus Medžioklės taisyklių pažeidimus.
Susidūrus su medžioklės taisyklių ar teisės aktų pakeitimų neaiškumais, departamento specialistai gali padėti – konsultacijos teikiamos darbo dienomis bendruoju konsultacijų telefonu +370 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.