
Aplinkos ministras patvirtino teisės akto pataisas, leisiančias valstybės paramai taikyti didesnius fiksuotus įkainius renovuojant kultūros paveldui priklausančius pastatus.
Pagal ankstesnę tvarką maksimali valstybės parama taikant fiksuotą įkainį buvo 98 eurai už 1 kv. metrą, jeigu renovuojamas namas yra kultūros paveldo pastatas. Tokio dydžio parama buvo per maža, nes tokiuose pastatuose dėl paveldo reikalavimų renovacijos darbai yra brangesni.
Nuo šiol 1 kv. metrui renovuoti tokiuose pastatuose bus skiriami 137 eurai (iki šiol buvo 98 eurai), jeigu daugiabučio namo naudingasis plotas nesiekia 500 kv. m, 133 eurai (iki šiol –76), jeigu naudingasis plotas nuo 500 iki 999,99 kv. m. Namams iki 1 500 kv. m naudingojo ploto bus taikomas 110 eurų įkainis (buvo 62), iki 2 999,99 kv. m – 106 eurai (buvo 61), o jeigu plotas didesnis negu 3 000 kv. m – 104 eurai (buvo 59).
Taip pat pakeista daugiabučio namo naudingojo ploto skaičiavimo tvarka ir sąlygos, nes kai kada, pavyzdžiui, palėpės plotas nebūdavo įskaičiuotas į šį plotą.
Nuo šiol daugiabučio namo naudingasis plotas bus skaičiuojamas, atsižvelgus į kai kurias aplinkybes. Jeigu sumuojant daugiabučiame name esamų butų ar kitų patalpų naudingąjį plotą, kitų patalpų naudingasis plotas Nekilnojamojo turto registro išraše neįrašytas, bus laikoma, kad jų naudingasis plotas yra lygus apskaičiuotam bendrajam šių patalpų plotui.
Šie pakeitimai leis padidinti renovuojamų namų, esančių kultūros paveldo teritorijoje, skaičių bei duos ilgalaikę grąžą – ne tik leis sumažinti šildymo sąskaitas, bet ir padidins būsto vertę, pagerins gyvenimo kokybę. Renovacija kuria ir aplinkosauginę naudą – mažėja energijos resursų vartojimas, oro tarša.
Artimiausiu metu planuojama papildyti Kvietimo teikti paraiškas atnaujinti (modernizuoti) daugiabučius namus sąlygų aprašą. Atnaujinus kvietimą, paraiškas galės pateikti ir daugiabučių namų, kurie yra kultūros paveldo pastatai, savininkai.