Seimo Audito komiteto vadovo postas, kaip buvo ir praėjusioje kadencijoje, turi atitekti opozicijai, ir Algirdas Butkevičius, kaip koalicijos lyderis, turi užtikrinti, kad opozicijos teisės Seime būtų realizuotos, sako laikinai einantis pareigas Premjeras Andrius Kubilius.
Seimo Audito komiteto vadovo postas, kaip buvo ir praėjusioje kadencijoje, turi atitekti opozicijai, ir Algirdas Butkevičius, kaip koalicijos lyderis, turi užtikrinti, kad opozicijos teisės Seime būtų realizuotos, sako laikinai einantis pareigas Premjeras Andrius Kubilius.
Valdančiosios daugumos nenoras atiduoti Audito komiteto pirmininko posto opozicijai „kelia didelį nerimą” ir rodo valdančiosios koalicijos nebrandumą, antradienį Lietuvos radijui sakė A. Kubilius.
„Aš tikrai norėčiau matyti valdančiosios daugumos lyderio, pono Butkevičiaus, aiškią nuostatą, nepaliekant to pačiam Seimui spręsti, o iš tikrųjų, jeigu esi koalicijos lyderis, tai tokiu atveju turi prisiimti atsakomybę už tokius sprendimus ir už opozicijos teisių realizavimą”, – tvirtino laikinai einantis pareigas Vyriausybės vadovas.
Opozicijos teisių įtvirtinimą A. Kubilius pavadino „pirmu testu valdančiajai daugumai”.
„Mūsų kadencijos metu aš pats stovėjau tribūnoje 2008 m. pabaigoje ir įtikinau kolegas iš daugumos (…), kad tokie svarbūs postai, kaip Audito komiteto pirmininkas, kaip Antikorupcijos komisijos pirmininkas, Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas, turi priklausyti opozicijai. Iš tikrųjų įtvirtinome tokį saugiklį, kad valdančioji dauguma nepiktnaudžiautų savo didele dauguma, nedarytų klaidų, sudarydama galimybę opozicijai užtikrinti, kad tikrai veikiama skaidriai, sąžiningai ir atsakingai”, – sakė laikinai einantis pareigas Premjeras.
2008-2012 metų Seimo kadencijos metu opozicijai priklausė Audito komiteto, Antikorupcijos komisijos ir Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkų postai.
Pirmadienį žurnalistų paklaustas, ar tam tikrų postų Seime, kaip buvo įprasta, gali tikėtis ir opozicija, A. Butkevičius sakė, kad „bus dar susitikimas ir tikrai bus atiduotos arba dvi komisijos, arba komitetas ir komisija”. Anot jo, su opozicija šį klausimą derins Seimo Pirmininkas (Vydas Gedvilas – ELTA).