Šiandien Anykščių geležinkelio stotyje atidarytas kultūrinio turizmo sezonas, pasitiktas siauruko traukinys ir išlydėtas į Vainutą arkliu kinkytas ekipažas, pakartosiantis poeto ir vyskupo Antano Baranausko kelionę iš gimtųjų Anykščių į pirmąją darbovietę Vainute.
Iš pat ryto geležinkelio stotyje šurmuliavo tautodailininkų mugė, savo paslaugas siūlė kaimo turizmo sodybų savininkai bei įvairias turizmo ir poilsio pramogas teikiantys anykštėnai. Gaila, žmonių buvo mažoka, matyt, per mažai renginys reklamuotas anykštėnams. Juolab, kad jame savo paslaugas siūlė ir didžiausių šalies turizmo agentūrų atstovai.
Tačiau kai į stotį atriedėjo traukinys, stotyje pasidarė ankšta. Dviejų šilumvežių traukiamas 13 vagonų sąstatas atvežė į anykščius daugiau kaip 200 dviratininkų, kurie visą dieną keliavo po Anykščius ir apylinkes.
11 valandą 30 minučių vyko pagrindinis turizmo sezono atidarymo akcentas – į kelionę buvo išlydėta Muziejaus kūrėjo Petro Vasinausko lineika, kinkyta sporto klubo „Oregonas“ septynerių metų žirgu. Istorinį žygį pristatė Muziejaus direktorius Antanas Verbickas, o į kelionę tėviškai palydėdamas meras Sigutids Obelevičius įteikę pintinę su maistu.
„Šiandien važiuosime iki Milašiūnų (Ukmergės raj.) pirmosios Antano Baranausko nakvynės vietos, kur jis nakvojo pas žydą, – sakė prieš 6 dienų, apie 300 kilometrų kelionę muziejininkas Mindaugas Karčemarsklas. – Kelionės metu, kaip ir A. Baranauskas, rašysime dienoraštį“.
Kartu su juo į kelione leidosi muziejininkai Egidijus Musteikis ir Audrius Laskauskas.
Renginyje dainavo folkloro ansamblis „Valaukis“ (vad. Regina Stumburienė), grojo Anykščių muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras (vad. Vytautas Žiukas).