Anykščių meras, traupietis, Sigutis Obelevičius pranešė, kad Traupio aplinka buvo įvertinta konkurse.
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir darnios plėtros akademija kartu su GRYNAS.LT kas 3 metai organizuoja konkursą „Darni aplinka“. 2013 metais daugiau kaip iš 30 savivaldybių buvo pateiktos net 64 paraiškos dalyvauti konkurse keturiose kategorijoje (Bendramiestinė viešoji erdvė (skveras, parkas, kompleksas); gyvenamųjų kvartalų namų grupių, atskirų namų kiemai: gatvė su žaliosiomis zonomis; gražiai sutvarkyta aplinka, prie visuomeninių ir komercinių pastatų).
Traupio kaimo bendruomenė teikė paraišką „Anykščių rajono Traupio pagrindinės mokyklos ir seniūnijos aplinka“. Tarp kompetetingos vertinimo komisijos išrinktų 11 gražiausių erdvių pateko ir Traupio pagrindinės mokyklos bei Traupio seniūnijos aplinka. Kategorijoje „gražiai sutvarkyta aplinka, prie visuomeninių ir komercinių pastatų“ pirmoji vieta buvo pripažinta Traupio kaimo bendruomenės projektui.
Traupio bendruomenei skirtas apdovanojimas – labai svarbus ir garbingas įvertinimas, kuris tarsi vainikavo daugiau kaip 20 metų mokyklos, seniūnijos ir visos Traupio kaimo bendruomenės pastangas gyventi gražiau.
Kai kam gali kilti klausimas, kodėl apdovanojimas skirtas kaimo bendruomenei, o ne seniūnijai ar želdiniuose skendinčiai mokyklai. Taip yra todėl, kad Traupio botanikos sodo želdiniai apima ne tik mokyklos teritoriją, bet ir beveik visą miestelio centrą. Nors dauguma augalų pasodinti mero Sigučio Obelevičiaus, tačiau prižiūrint želdinius, kuriant grožį prisideda kone kiekvienas Traupio miestelio bendruomenės narys nuo moksleivių, mokytojų, iki mokinukų, seniūnijos darbuotojų, bedarbių ir socialines išmokas gaunančių talkininkų.
Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas, muzikos ir teatro akademijos rektorius Zbignevas Ibelhaubtas, savo kalbose pabrėžė, kad menas, kultūra, švietimas sukuria intelektualaus miesto veidą.