Vakar Anykščių kultūros centre su anykštėnais susitiko Aplinkos ministerijos pareigūnai. Jie atsakė į aktualius būstų renovavimo, krematoriumo Daujočiuose statybos, vandens telkinių įžuvinimo, tvorų griovimo prie apsauginių vandens zonų, sodų bendrijų prijungimo prie savivaldybės ir kitais klausimais.
Specialistai tikrins visų renovuojamų namų darbų kokybę
Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė Anykščių kultūros centre susirinkusiems anykštėnams sakė, kad „daugiabučių namų renovacijos procesas sėkmingas“. „2013 metais renovavimui buvo paruošta 1500 projektų, iš jų 320 parengtų statybos rangos sutarčių. Palyginimui, per pastaruosius dešimt metų šalyje renovuota tik 500 namų, – aiškino D.Matonienė. – Kai prasidės statybos darbai, visi turėsime kontroliuoti, kad statybinės organizacijos dirbtų sąžiningai. Ministerijos specialistai lauks jūsų skambučių, o Statybos inspekcija kartu su Darbo inspekcija tikrins visus namus, kaip vykdomi darbai“.
Ministras V.Mazuronis papildė viceministrę, sakydamas, kad už blogai atliktus daugiabučių renovavimo darbus atsakys techninis prižiūrėtojas, kuris turi būti apsidraudęs savo veiklą. „Jeigu name bus padaryta broko, tuomet draudimo kompanija turės atlyginti nuostolius“, – pažymėjo Aplinkos ministras.
Gyventojams nereikės nei imti paskolų, nei jų grąžinti
V.Mazuronis anykštėnams ilgai įrodinėjo, jog daugiabučių gyventojams namo renovavimui patiems kreditų nereikės nei imti, nei grąžinti. „Paskolą ims namo administratorius, o gyventojui reikės tik mokėti už šildymą. Jeigu renovuotam namui keliami reikalavimai taupyti 40 proc. šiluminės energijos, tai pinigai už tą sutaupytą šiluma ir bus grąžinami bankui. Žmogui nieko daryti nereikės. Jeigu iki renovacijos jis už šildymą mokėjo 100 proc., tai po renovacijos mokės atitinkamą laiką 90 proc. šildymo kainos“, – aiškino Valentinas Mazuronis. Atrodo, kad po ilgų aiškinimų net ir Marijona Fergizienė suprato, kad jai ant savo sprando jokios paskolos užsiversti nereikės.
Plačiau – ketvirtadienio „Anykštoje”