![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2014/04/31134_31350_regular_piscik.jpg)
Anykštėnai gavo progą susipažinti su tapytojo Igno Piščiko tapybos darbais ir sužinoti, turintys dar vieną garsų tėviškėną. Apie parodos atidarymą „Anykštai” parašė Judita Skačkauskienė.
Anykščių koplyčioje parodą pristačiusi Jurga Žemaitienė sakė: „Anykščių kraštas turtingas garsiais žmonėmis, dailininkas I. Piščikas gimė Ukmergės valsčiuje, bet vėliau, perbraižius rajono ribas, Kunigiškių kaimas atsidūrė Anykščių rajono pusėje, tad galim didžiuotis dar vienu garsiu žemiečiu“.
I. Piščikas gimė 1898 m. lietuvių valstiečių šeimoje. Karo audrų nublokštas į Petrogradą, susipažino su techninio piešimo pagrindais garsioje A. Štiglico mokykloje. Grįžęs į Kauną tobulino įgūdžius pas patį Justiną Vienožinskį. Kaip dauguma to meto gabių žmonių, plėsti savo akiračio išvyko Paryžiun, ten susipažįsta su ekspresionizmo srove, kuri ji ir neš, kaip vėjo gūsis, per visą gyvenimą. Neišvengė tapytojas tremtinio dalios: 1949 metais buvo ištremtas Į Irkutską. Tapė ir būdamas tenai, daugiausia tušu ir akvarele.
Koplyčioje eksponuojamoje parodoje daugiausia darbai iš tarybinio laikotarpio, nes nepavyko išsaugoti ikikarinių darbų, jie dingo, dailininkui būnant tremtyje. Kaip sakė Jurga Žemaitienė, paveiksluose deklaruotas žmogaus visas gyvenimas. Suspenduotas laikotarpis, kai negali visko vadinti tikrais vardais, bet meistro ranka tapė savo kraštą.
Po gražaus parodos pristatymo, apsilankiusieji buvo pakviesti į Koplyčios salę, kur, įkvėti parodoje patirto įspūdžio, džiazavo anykštėnas, vienas garsiausių džiazo atlikėjų Lietuvoje, profesorius Saulius Šiaučiulis, bene geriausias Klaipėdos smuikininkas Juozas Staniulis ir unikalus saksofonininkas Laimonas Urbikas. Maestro S. Šiaučiulis sakė, kad buvo sumanymas groti vienus kūrinius, bet parodoje patirti įspūdžiai sugriovė visus planus, dabar jis gros patirtas vizijas iš paveikslų, net pamėgins atvaizduoti dailininko gyvenimo tarpsnį, kai jis dar gyvas, dar tapo, gyventi jam likę dar 10 metų…Paveikslų neįmanoma papasakoti, o muzikos sukeltų emocijų juo labiau. Koncertas buvo nuostabus. Neatėjusieji ir nepamatę paveikslų, tą klaidą gali dar ištaisyti, paroda veiks iki gegužės 3 dienos, o taip džiazuojančių virtuozų jau nebeišgirsite kurį laiką, kol jie vėl neapsilankys Anykščiuose.