Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su finansų ministru Rimantu Šadžiumi išsakė poziciją, kad krašto apsaugos finansavimą reikia didinti neatidėliojant, ir išsakė kritikos mokesčių administratoriams dėl mokesčių surinkimo.
„Prezidentė akcentuoja, kad valstybės saugumui grėsmės kyla jau dabar, dėl to reikia didinti krašto apsaugos finansavimą neatidėliojant, jau šiemet. Mūsų ekonomikos augimas leidžia suderinti visus valstybei svarbius sprendimus ir gynybos poreikius. Esame pajėgūs ir įsivesti eurą, ir pasirūpinti sunkiausiai besiverčiančiais žmonėmis. Priešinti socialinių poreikių ir gynybos finansavimo neturėtume”, – teigė valstybės vadovės Prezidentės D. Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas po D. Grybauskaitės antradienio susitikimo su R. Šadžiumi.
Prezidentės patarėjo vertinimu, gynybos finansavimas galėtų būti didinamas „pasitelkiant vidinius resursus, mažinant šešėlinę ekonomiką, efektyviau surenkant valstybės biudžetą”.
Valstybės vadovė, pasak N. Udrėno, atkreipė dėmesį į biudžeto surinkimo atsilikimą, ypač pridėtinės vertės mokesčio (PVM) srityje.
„Pagal tokį išsivystymo lygį kaip Lietuvos, akivaizdu, kad mes turėtume surinkti PVM daugiau. Per keturis mėnesius PVM surinkimas atsilieka beveik 200 mln. litų, ir tikrai kyla klausimų, ar tęstinis nesusitvarkymas su tomis užduotimis ir biudžeto surinkimo rodikliais, ar vadovybė sugeba spręsti šituos reikalus tinkamai”, – sakė N. Udrėnas.
517852 249419Woh I like your articles , saved to fav! . 799247