Galbūt jums atrodo, kad protingumas – nesikeičianti savybė, kurią įgyjate jaunystėje. Tyrimai rodo, kad taip nėra – iš tiesų mes galime nuolat lavinti smegenis.
Kai prašo time.com., norint lavinti smegenis, nereikia skirti daug laiko ir energijos.
Apklausos, kaip tapti protingesniems ir kaip lavinti smegenis, dalyviai pateikė 10 patarimų, kuriuos tikrai nesudėtinga pritaikyti kasdienybėje.
1. Nešvaistykite laisvo laiko internete.
Kiekvienos pertraukėlės nereikėtų skirti patikrinti paskyrai socialiniame tinklalapyje ar žiūrinėti žavias gyvūnų. Internetas kupinas ir šaltinių mokymuisi – kursai, patarimai, kalbų mokymasis, žodynai ir daugybė kitų. Vietoje riedlente važinėjančių šuniukų kelias minutes paskaitykite ką nors naudingo.
2. Užsirašykite, ko išmokstate.
Nereikia rašyti daug, tiesiog kasdien skirti kelias minutes prisiminti ir keliais sakiniais užsirašyti, ko išmokote. „Kasdien skirkite 400 žodžių aprašyti tam, ko išmokote. „Aprašykite tai, ko išmokote“, – pataria mokytoja Claudia Azula Altucher.
3. Fiksuokite pasiekimus.
Didelė dalis išminties yra pasitikėjimas ir laimė, tad rašykite ne tai, ką turite padaryti, o ką jau padarėte, ko pasiekėte. Pasiekimų sąrašas, daugelio nuomone, tikrai padeda žengti pirmyn.
4. Žaiskite stalo žaidimus, spręskite galvosūkius.
Stalo žaidimai, dėlionės – ne tik smagu, bet ir puiki mankšta smegenims. Žaiskite šachmatais, šaškėmis be pagalbinių vadovėlių, taip bus kur kas daugiau naudos, pataria C. A. Altucher.
5. Turėkite išmintingų draugų.
Na tai gali būti išbandymas savimeilei, bet vienas greičiausių būdų ko nors išmokti – turėti protingesnių draugų. „turėkite išmintingų draugų. Atsiminkite, kad jūsų intelekto koeficientas (IK) prilygsta penkių draugų IK vidurkiui“, – sako buhalterė Saurabh Shah.
Projektų vadovas Manasas Saloi pataria: „Stenkitės, kad jūsų aplinkoje būtų išmintingi žmonės. Aš stengiuosi kuo daugiau laiko praleisti su geriausiais specialistais. Man niekada nebuvo sunku pripažinti, kad geriausiu atveju esu vidutinis programuotojas ir turiu dar daug išmokti. Visada būkite kuklūs ir norėkite mokytis.“
6. Daug skaitykite.
Šis patarimas skambėjo dažniausiai. Skaitymas – būtina. Žmonių nuomone, skaitymas naudingas smegenims dėl įvairių priežasčių, o skaityti verta viską – pradedant laikraščiais ir lankstinukais, baigiant romanais. Svarbiausia – skaityti daug.
7. Aiškinkite kitiems.
Jei nesugebate paprastai paaiškinti, vadinas, patys iki galo nesuprantate“, – yra pasakęs Albertas Einsteinas. Apklausos dalyviai irgi taip mano. Pamėginkite tai, ko išmokote, informaciją, kurią sužinojote, apibendrinti ir paprastu būdu kam nors paaiškinti.
Studentas Janas Packlesas sako, kad išmokti nėra taip sunku, sunkiau – to nepamiršti, tad jo nuomone, labai naudinga perpasakoti draugams, ko išmokote.
8. Nuolat raskite naujų pomėgių.
Populiaraus tinklaraščio „Farnam Street“ autorė pasakoja, kaip Steve‘as Jobsas lankė kaligrafijos kursus. Išėjęs iš universiteto būsimasis „Apple“ įkūrėjas turėjo marias laiko ir nuėjo į kaligrafijos kursus. Tuo laiku tai atrodė keista, bet vėliau įgytus gebėjimus jis pritaikė pirmajam „Mac“ kompiuteriui. Visi gebėjimai kada nors gyvenime praverčia, todėl reikia nuolat išbandyti ką nors naujo, patikėkite – ateityje vienaip ar kitaip tas žinias panaudosite.
„Žiūrėdami į priekį, taškų nesujungsite, tai padarysite tik atsigręžę atgal. Tad turite tikėti, kad ateityje taškai kaip nors susijungs“, – yra pasakęs S. Jobsas. Na o tam, kad taškai susijungtų, reikia norėti išbandyti ką nors naujo, net jei tuo metu tai neatrodo produktyvu, naudinga.
9. Mokykitės kalbų.
Nereikia norėti greitai imti laisvai kalbėti užsienio kalba ar būtinai vykti į kalbos kursus užsienyje. Galite patogiai mokytis prie savo rašomojo stalo ir vis tiek turėti iš to naudos. Beje, internete – daugybę nemokamų užsienio kalbos pamokų.
10. Skirkite sau laiko įsisavinti tai, ko išmokote.
C. A. Altucher pataria duoti smegenims laiko suvirškinti tai, ką išmokote. Skirkite sau laiko tiesiog pagalvoti, pamąstyti. Į pensiją išėjęs policininkas Rickas Bruno sako, kad bėgiodamas visada apgalvoja daug dalykų.
996923 450817I enjoy your composing style, do carry on creating! I is going to be back! 143662