Respublikinėje spaudoje skelbiama, kad Anykščių menų inkubatoriuje, veikia dešimtys smulkių bendrovių ir, kad šis, beveik 6 mln. litų kainavęs projektas, buvęs didžiai sėkmingas. Visgi inkubatoriuje įsikūrė ne dešimtys bendrovių, o kaip „Anykštai“ teigia inkubatoriaus direktorė Daiva Perevičienė, tik 14 menininkų ir įmonių.
Tačiau Menų inkubatoriaus inernetinėje svetainėje nurodoma, kad tų menininkų ir įmonių yra tik 11. Beje, prie meno kažkodėl priskirtas ir anglų kalbos mokymas (užsiėmimus veda, kaip nurodoma svetainėje, mokytoja turinti tik vardą – Virginija…). Taip pat ne visų svetainėje esančių kūrėjų reklaminiai skydeliai, skirti jų veiklai, atsidaro. Pavyzdžiui, kuo užsiima ir kokią meninę veiklą vykdo UAB „Minofco“ sužinoti neįmanoma – neatsidaro net tiesioginė jų intrerneto svetainė.
Gal kelias dešimtis, gal 14, o gal 11 menininkų, kaip nurodo įvairūs informacijos šaltiniai, aptarnaujantis Menų inkubatorius turi 3 darbuotojus: jau minėtą direktorę, verslo konsultantą Justiną Kašelyną ir finansininkę Liną Juodienę. Kiek Menų inkubatoriuje dirba valytojų, darbininkų, sargų – galima tik spėlioti.
Visi šie darbuotojai išlaikomi iš biudžeto lėšų.
Anykštėnų klausėme, ar pasiteisina investicijos į Menų inkubatoriaus projektą? Ar investicijos buvo logiškos ir reikalingos?
Marius ŠIMĖNAS, verslininkas, UAB „Nykščio namai“ vyriausiasis administratorius:
„Mano žiniomis, Anykščių menų inkubatorius verslininkams-kūrėjams suteikia tik patalpas, bet nepadeda jiems atlikti vadybinio darbo. Jaunam verslui reikia pagalbos įeinant į rinką, net pagalbos pradedant kurti verslą – dokumentų, licenzijų tvarkymui. Jeigu Menų inkubatorius galėtų teikti tokią pagalbą, tada, manau, milijoninės investicijos pasiteisintų. Tačiau investicijos vien į patalpas yra beprasmės – gavai dirbtuvės ir kapanokis…“
-ANYKŠTA
52011 616824Absolutely nothing better than Bing discovering us a very good site related to what I was looking for. 656130