Šios savaitės pradžioje Anykščių rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai atidavė nagrinėti teismui pagreitinto proceso tvarka baudžiamąją bylą dėl smurto artimoje aplinkoje. Atliekant ikiteisminį tyrimą šioje byloje, pranešimas apie įtarimą, padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, ( fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas) buvo įteiktas Anykščių rajono, Troškūnų seniūnijos, Raguvėlės kaimo gyventojui, kuris, būdamas neblaivus, smurtavo prieš savo sugyventinę.
2014 metais, per 9 mėnesius Anykščių policijos pareigūnai vyko į 478 iškvietimus dėl konfliktų šeimose, pradėjo 75 ikiteisminius tyrimus dėl smurto artimoje aplinkoje. Pareigūnai analizuodami gaunamą informaciją apie smurto artimoje aplinkoje atvejus, konfliktus šeimose, kuomet be policijos pagalbos jau neapsieinama, pastebi, kad nukentėjusieji nuo smurtautojų vis drąsiau ieško pagalbos ir kreipiasi į policiją. Pareigūnai ne tik atlieka ikiteisminius tyrimus, įvykus smurtui artimoje aplinkoje, bet ir vykdo prevencines priemones, lankydami tuos asmenis, šeimas, kuriems prireikia policijos pagalbos sprendžiant tarpusavio konfliktus.
2011 metų pabaigoje priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas suteikė daugiau galių policijos pareigūnams, o tai paskatino didesnį nukentėjusiųjų nuo smurto artimoje aplinkoje pasitikėjimą pareigūnais. Policininkai pastebi, kad nors smurto artimoje aplinkoje atvejų ir nemažėja, tačiau vis drąsiau ir garsiau kalba asmenys (dažniausiai moterys), nukentėję nuo savo artimųjų smurto.
Policija dar kartą primena, kad Lietuvos Respublikos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje Įstatyme nustatyta, jog smurtas artimoje aplinkoje priskiriamas prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų, todėl, nustačius smurto artimoje aplinkoje faktą, pradedamas ikiteisminis tyrimas nepriklausomai nuo to, gautas nukentėjusiojo skundas ar ne. Taip pat siekiant apsaugoti smurtą patyrusį asmenį, teismas smurtautojui gali skirti įpareigojimus: laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu gyvena kartu su smurtą patyrusiu asmeniu ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti ir neieškoti ryšių su juo.
Įstatymas numato atsakomybę smurtautojui, kuris padaręs žalos žmogaus sveikatai, turtui, aplinkai, taip pat padaręs neturtinę žalą, privalo ją atlyginti smurtą patyrusiam asmeniui Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Taip pat numatyta atsakomybė už melagingą pranešimą, jei asmuo, melagingai pranešęs apie smurtą artimoje aplinkoje ar piktnaudžiavęs smurtą patyrusio asmens teisėmis, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.