Per lapkričio 27 d. vyksiančią Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) sesiją nereiktų tikėtis iš šalių-narių sprendimo mažinti gavybos apimtis ir tiekimą užsienio naftos rinkoms, teigia ekspertai ir rinkos dalyviai.
Pasak Londono biržos naftos prekiautojo Endriu Daisono (Andrew Dysin), Saudo Arabija greičiausiai laikosi ilgalaikės strategijos išvedant iš pasaulinės rinkos naftą, išgaunamą iš netradicinių šaltinių.
„Pirmiausia tai taikoma Kanados naftos smėliams ir skalūnų naftai Jungtinėse Valstijose. Tokių telkinių rentabilumas tampa kone nulinis, esant 80 dolerių už barelį kainai”, – sakė analitikas.
E. Daisono nuomone, Rijadas iki 2015 m. rudens pasieks savo tikslo ir nusmukdys daugelį šios brangios naftos gamintojus. „Bet tam kainos, žemesnės nei 80 dolerių už barelį, turi išsilaikyti visus ateinančius dvylika ar net 18 mėnesių”, – pabrėžė analitikas.
OPEC sesijos išvakarėse organizacijos viduje nuomonės išsiskyrė, ypač po to, kai Saudo Arabija pareiškė, kad ji viena nesiryš mažinti gavybos apimtis, jeigu kitos OPEC narės nebus pasirengusios žengti tokį žingsnį.
„Saudo Arabija leido aiškiai suprasti, kad už pasaulinę naftos rinką OPEC prisiima kolektyvinę atsakomybę, ir joms nereiktų tikėtis, kad tik Rijadas mažins savo tiekimo apimtis”, -pareiškė analitikas ir buvęs Saudo Arabijos naftos ministro patarėjas Muhamedas el Sabanas (Mohammed al-Sabban). – Jeigu nebus pasiektas susitarimas šiuo esminiu klausimu, Saudo Arabija toliau gins savo pasaulinės rinkos dalį”.
Kitų ekspertų manymu, tol, kol Rijadas aiškiai nepaskelbs savo pozicijos, „naftos kainos toliau judės žemyn”.
Kalbos inspekcija: vis didesnę dalį besimokančiųjų lietuviškai sudaro ukrainiečiai
Vis didesnę dalį norinčių mokytis lietuvių kalbos užsieniečių sudaro Ukrainos piliečiai, BNS nurodė Valstybinė kalbos inspekcija.
Jos surinktais Užimtumo tarnybos duomenimis,...