Vykdydamas nacionalinę kankinimų prevenciją Seimo kontrolierius Augustinas Normantas antradienį lankysis Kauno tardymo izoliatoriuje, kur atliks žmogaus teisių padėties stebėseną ir su izoliatoriaus vadovais aptars sulaikytųjų teisių užtikrinimo problemas, vertins, kokiomis sąlygomis laikomi suimtieji bei nuteistieji. Lankydamasis Kauno tardymo izoliatoriuje Seimo kontrolierius taip pat susitiks su Kauno miesto teisėsaugos įstaigų vadovais, su kuriais bus kalbamasi apie griežčiausios kardomosios priemonės – sulaikymo skyrimo motyvus, aptartos kitos su žmogaus teisių pažeidimais susijusios problemos, įvardytos Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimuose.
EŽTT ne kartą pripažino Lietuvą pažeidus žmogaus teises ir pagrindines laisves. Teismo sprendimai vis dažniau tampa pagrindu nuteistiesiems prisiteisti žalą, o užsienio valstybių teismams neišduoti nusikaltimus padariusių asmenų atlikti bausmę Lietuvoje.
„2022 metais planuojama įgyvendinti laisvės atėmimo vietų modernizavimo programą, tačiau kol ši programa bus įgyvendinta, Kalėjimų departamento vadovybė ir atskirų laisvės atėmimo įstaigų vadovai privalo užtikrinti, kad būtų laikomasi bent minimalių žmogaus teises užtikrinančių standartų”, – įsitikinęs Seimo kontrolierius A. Normantas.
2014 metų pradžioje Seimo kontrolierių įstaigai suteikti įgaliojimai vykdyti nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą (OPCAT).
Seimo kontrolierių įstatyme įtvirtinta Seimo kontrolieriaus teisė bet kuriuo paros metu įeiti į patalpas, kur ištisą parą laikomi asmenys. Lietuvoje veikia per 400 laisvės suvaržymo vietų. Tai ne tik kalėjimai ar tardymo izoliatoriai, bet ir areštinės, psichiatrijos įstaigos, pasienio kontrolės punktai, globos ir pataisos namai.
942376 162492Yeah bookmaking this wasnt a bad decision great post! . 371114