Šiandien senosios Anykščių gimnazijos vietoje esančiame Menų inkubatoriuje susitiko dvi gimnazijos laidos – 1945-ųjų pavasarį iš Anykščių pasklidusi Antroji Anykščių gimnazijos abiturientų laida, kurią į gyvenimą išleido auklėtoju dirbęs rašytojas Antanas Žukauskas-Vienuolis, ir 72-oji šiemet mokslus baigianti J.Biliūno gimnazijos laida.
„Tuo metu į septintąją dešimtį jau įžengęs vaistininkas neturėjo jokios pedagoginės patirties…. Tačiau į gimnaziją visus mokslo metus ateidavo orus inteligentas, galėjęs pasidalyti gyvenimo išmintimi ir parodyti kelią, kuriuo eiti tuo metu buvo garbinga ir… saugu. Tas saugus kelias – tai važiuoti į didžiuosius miestus, stoti į aukštąsias mokyklas ir siekti žinių. Jį pasirinko bene trys ketvirtadaliai rašytojo auklėtinių. Iš visos laidos tik viena gimnazistė, Sofija Girniūtė, pasuko į laisvės gynėjų gretas ir žuvo kovodama. Dabar, po 70 metų, sunku net įvardinti tikslų skaičių, kiek gi buvo tų 2-osios laidos abiturientų, kuriems svarbiausius gyvenimo principus spėjo išdėstyti Antanas Vienuolis. Klasių sąrašai keitėsi kone kas mėnesį, kai kurie jaunuoliai, net ir būdami sąraše, Anykščiuose negalėjo pasirodyti dėl grėsusių represijų… Matyt, ne daugiau kaip 40 – tiek jų visą gyvenimą laikė ar iki šiol save laiko klasiokais.”,- Antrąją laidą apibūdina Tautvydas Kontrimavičius, beje, ir vedęs renginį.
Iš visos laidos, kurią išleido Antanas Vienuolis, į Anykščius atvyko vos keli buvę gimnazistai. T.Kontrimavičiaus paklaustas, kur buvo 1945 metų balandžio 11-ąją, mat klasės dienyne pažymėta, kad jo nebuvo, Cezaris Lapienis papasakojo, kad tuo metu buvo Marijampolėje ir ruošėsi tapti karininku Plechavičiaus vietinėje rinktinėje… Atvykę buvę gimnazistai dalinosi prisiminimais ir dėkojo organizatoriams už pagerbimą.
Susirinkusiems koncertavo J.Biliūno gimnazijos mokiniai, renginį filmavo LRT televizija, o Muziejaus direktorius Antanas Verbickas suskaičiavo, kad proga susitikti šiemet baigiantiems gimnaziją pasitaikys tik 2085 metais.