Sinoptikams pranašaujant gerus orus, ne vienas mūsų tikrai išsiruoš į gamtą. Ir ne tik šašlykų pasikepti, bet ir, pasinaudojus proga, pasideginti. Šį kartą posakis „per daug, tai ne per mažai” netinka – saulės spinduliai nusvilinti odą gali ne juokais.
Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Aurika Treščenko pasakojo, kad odos nudegimai saulėje, kaip ir kiti nudegimai, skirstomi pagal nudegimo laipsnį – tai I ir II B nudegimo laipsniai. „Pirmo laipsnio nudegimai pasireiškia odos paraudimu, gali švelniai patinti. Antro B laipsnio nudegimas geriausiai pažįstamas iš besilupančios odos. Iš pradžių oda tik parausta, vėliau tampa ypač skausminga, atsisluoksniuoja plona odos plėvelė, po kuria kaupiasi skystis”, – pasakojo gydytoja.
Anot A. Treščenko, esant pirmo laipsnio odos nudegimui, geriausia odos niekuo netepti – pakanka ją atvėsinti šalto vandens kompresais. „Nusvilus” stipriau – kai yra antrojo B tipo nudegimas – pažeistą odą patariama tepti sidabro sulfadiazino tepalu. Gydytoja pataria jokiais būdais netepti odos aliejais, o ir mėgstama liaudiška priemonė – kefyras – nėra vaistas. Jis podą tik atvėsina.
A. Treščenko pataria, būnant lauke, odą tepti kremais nuo saulės, dėvėti natūralaus audinio drabužius – lininius, medvilninius ir, svarbiausia – visuomet jausti saiką mėgaujantis saulės spinduliais.