Seimo nario Sergejaus Jovaišos iniciatyva, lietuviškas ritinys arba ripka įtrauktas į nacionalinį paveldą. Penktadienį S.Jovaiša vyko į Rietavą stebėti šios sporto šakos varžybų. Ši, tik Lietuvoje žinoma sporto šaka, dabar labiau paplitusi Žemaitijoje, bet S.Jovaiša atsimena, kaip ritinys buvo žaidžiamas ir Anykščiuose. „Vaikystėje eidavau žiūrėti. Anykščiuose buvo rengiami ritinio turnyrai, buvo ir mūsų miesto ritinio komanada.” – pasakojo garsus krepšininkas.
Ritinis žaidžiamas futbolo aikštėje, arba panašių išmatavimų stačiakampėje aikštelėje ant žolės. Žaidžia dvi komandos po 7 žaidėjus, tarp jų vienas vartininkas. Komandoje gali būti 5 atsarginiai žaidėjai. Žaidėjų keitimas neribojamas, tiktai aikštėje negali būti daugiau kaip 7 žaidėjai. Reikmenys: ritinio (kieto gumos disko) skersmuo 17-18 cm, storis – 2,5 cm, svoris 600–700 g. Ritmuša (lazda) riestu galu, ne ilgesnė kaip 150 cm, riesto galo ilgis ne daugiau kaip 40 cm ir jis neplatesnis kaip 10 cm (vartininko iki 15 cm).
Žaidimo tikslas – išritinti ritinį per varžovų ginamą aikštės galinę liniją (vienas taškas) arba įritinti į vartus (trys taškai). Laimi komanda, surinkusi daugiausia taškų. Varžomasi du kėlinius po 20 min. gryno laiko, tarp jų 10 min. pertrauka. Ritinis ridenamas (metamas) link varžovų komandos, oru skriesti gali ne daugiau kaip 10-12 metrų. Ridenamo ritinio greitis siekia 30-35 m/s. Stabdyti ritinį galima tik ritmuša, o kai ritinys pilnai nesustabdomas ritmuša, galima stabdyti bet kuria kūno vieta. Sustabdžius ritinį, per 10 sek. būtina jį ridenti atgal. Vartininkas – vartininko aikštelėje (20 m. nuo galinės linijos) gali sustabdyti ritmuša arba bet kuria kūno vieta, kitoje aikštės vietoje kaip eilinis žaidėjas.