Anykščių Koplyčioje atidaryta kraštiečio, tapytojo, Vilniaus dailės akademijos profesoriaus Arvydo Šaltenio darbų paroda „Gyvenimo paveikslėliai“. Parodoje – ne tik prof. A. Šaltenio nutapyti paveikslai, bet ir nedidelė instaliacija, skirta Tėvui. A.Šaltenio tėvas Rapolas Šaltenis mirė 2007 m. Utenoje. Dirbo žurnalistu, vertėju, pedagogu, parašė 8 knygas.
„Vis dažniau galvoju apie jus, Anykščiai. Kol buvo gyvas tėvas, šis pasaulis priklausė jam. O mums, vaikams, Anykščiai tai buvo pasivažinėjimas Siauruku, maudynės Šventojoje, žaidimai tada dar „nepakištoje“ po stiklu klėtelėje… Dabar, kai tėvas iškeliavęs pas savuosius, į žvaigždynus, tarsi jaučiu poreikį nepamiršti šio krašto, gimtinės Klevėnų kaime, pačiame Anykščių rajono pakraštyje… Tad negalėjau atsisakyti surengti savo darbų parodos čia… Atsiprašau, kad parodoje nėra naujų paveikslų, šio krašto vaizdų ir peizažų, nors turiu sukūręs Kavarsko paveikslų ciklą… Jeigu tik leis sveikata dar nutapysiu Anykščius, dar surengsiu čia parodą…“ – aiškia uteniškių tarme, nors jau daugiau kaip 50 metų gyvena Vilniuje, parodos atidaryme kalbėjo prof. Ar. Šaltenis.
Renginyje buvo pristatyta ir pernai metais dailėtyrininkės Ramintos Jurėnaitės sudaryta monografija-albumas „Arvydas Šaltenis. Tapyba/painting“. Knyga išleista profesoriui pernai minint 70-ečio jubiliejų.
A.Šaltenis Koplyčioje susirinkusiems anykštėnams taip pat skaitė ir savo kurtas bei į nedidelę knygelę sudėtas eiles. Jose – profesoriaus gyvenimas: patirtys kariuomenėje, mažo, vos metukų sulaukusio sūnelio Lauryno netektis, požiūris į meną, malda išėjusiam tėvui Rapolui…
Į parodos atidarymą atvyko ir anykštėnams džiazo koncertą dovanojo geras A. Šaltenio draugas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, saksofonistas Petras Vyšniauskas. Muzikinę kompoziciją, kurioje skambėjo XX a. 3-5 dešimtmečių džiazas, jis atliko su sūnumi Dominyku ir dukra Marija bei gitaristu Vladimiru Kaplanu.
Paroda veiks iki rugpjūčio 20 d.
770580 974894Constructive criticism is usually looked upon as becoming politically incorrect. 128998