![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2015/08/39446_46992_regular_20150814_121010.jpg)
Mano sode pražydo mėlyna kiniška rožė. Kiniška rožės yra kilusios iš Persijos, pagal legendą iš jos žiedo gimė gražiausia moteris Lakšmi, ir yra auginamos kambaryje, tačiau aš įsigijau lauke auginamą rūšį.
Augalėlis nedidelis, tačiau ant kiekvienos šakelės per didžiuosius praeitos savaitės karščius jis sukrovė po 3- 5 žiedus. Nuostabiausia yra švelniai mėlyna žiedų spalva. Žiedeliai nedideli, trapūs, tačiau daug mažesni už kiniškų rožių, kurios auginamos kambariuose. Tačiau augalėlį aš pasodinau nelabai derlingoje dirvoje ir papildomai netręšiau.
Šį kiniška, dar vadinamos sirijine, rožės auginėlį šiemet nusipirkau viename Panevėžio augalų centre. Jų ten buvo visokių spalvų- raudonų, baltų, bet aš išsirinkau iki tol niekur nematytą mėlynai žydinčią rožę. Iš Lenkijos parvežtais rožių krūmeliais prekiaujanti moteris sakė, kad kiniškomis rožėmis ji prekiauja ne pirmus metus, jas pati augina lauke ir šios veislės neiššąla. Tačiau ji prisakė augalėlį žiemai dėl visa ko pridengti eglišakėmis.
Kaimynės šaiposi, kad žiemą mano gražuolė rožė iššals, tačiau internete perskaičiau, kad Lietuvoje kai kurios kiniškų rožių rūšys iš tikrųjų žiemoja.
Kaip ten bebūtų – mano rožė yra tikra sodo puošmena, nes niekas tokių aplinkui neturi.
Nijolė, Anykščiai
Primename skaitytojams, kad vis dar galite dalyvauti gražiausio darželio, augalo konkurse!
Siųskite mums savo pasakojimus apie pomėgį auginti gėles, puošti želdiniais savo sodybas ar balkonus. Pasidalinkite patirtimi, kaip prižiūrėti ir komponuoti augalus, taip pat siųskite mums mėgstamiausių, gražiausių, įdomiausių, rečiausių, o gal – kvapniausių augalų nuotraukas. Laukiame ir išpuoselėtų darželių, ir pavienių žiedų nuotraukų. Gražiausios fotografijos ir įdomiausios patirtys bus spausdinamos šeštadienio „Anykštoje“.
Kviečiame trumpai prisistatyti, parašyti, ar ilgai auginate gėles. Kartu su gėlių nuotraukomis prašome atsiųsti ir savo fotografiją.
Gražiausio, įdomiausio gėlyno ar augalo fotografiją ir pasakojimus apie įspūdingiausius darželius, redakcija kvies vertinti gėlininkus – floristę Eugeniją Sudeikienę ir daugelio knygų apie gamtą autorių, biologą Sigutį Obelevičių.
Fotografuokite ir nuotraukas siųskite el. paštu sigita.p@anyksta.lt arba rytis.k@anyksta.lt, arba tradiciniu paštu adresu „Anykštos“ redakcija, Vilniaus g. 29, LT-29145 Anykščiai.
Konkurso nugalėtojas – geriausias gėlininkas – gaus trijų mėnesių laikraščio „Anykšta“ prenumeratą.