![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2015/08/39495_47109_regular_giz.jpg)
Anykščių savivaldybės ligoninėje dirbančių gydytojų amžiaus vidurkis – 55 metai. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kalbėjo, kad šalies gydytojų amžiaus vidurkis – 50 metų. „Anykšta“ klausė: Kaip vertinate situaciją dėl gydytojų senėjimo, ką patartumėte daryti, kad būtų galima pritraukti jaunus gydytojus? Ar Sveikatos apsaugos ministerijos pozicija neprisideda prie vis spartesnio rajonų nykimo?
Romaldas GIŽINSKAS, vienas Anykščių socialdemokratų lyderių, buvęs rajono Tarybos narys:
„Gerai asmeniškai pažįstu Vytenį Andriukaitį. Tai labai doras ir sąžiningas žmogus. Dėl genocido ir naikinimo – visiškai ne. Įsivaizduokit – jei pianistas kiekvieną dieną groja – jo pirštai „laksto“. Tas pats galioja ir chirurgams, ir akušeriams – ginekologams. Kažkas sukūrė mitą, kad jei akušerinis – ginekologinis skyrius žlugs – žlugs visa ligoninė. Toli gražu taip nebus. Kai buvau rajono Tarybos narys, klausiau kai kurių medikų – vidurinio personalo, slaugytojų -, tai jų nuomonė kitokia. Paprasčiausiai ligoninės statusas pasikeistų ir kai kam, galimai, sumažėtų alga. Antra – jei reikia rimtos operacijos, vis tiek visi važiuoja į centrus. Apie jokį genocidą čia nekalbama. Kartais juokiasi iš Molėtų, bet netoli Vilnius, netoli Utena ir daug jaunų gydytojų atvažiuoja. Ministerija labai teisingai daro akcentuodama, kad slauga yra pirminis dalykas. Ar akušerinis – ginekologinis (kiek ten gimdymų?) svarbiau, ar slauga? O prie slaugos yra baisios eilės. Kalbėkim apie kainas. Anykščiuose, litais, slauga kainuoja 2800. Tuo tarpu Panevėžy – 1300 litų. Ukmergėj, Molėtuose ir Kaune – 1600 litų. Ką tai reiškia? Reiškia, kad netvarka. Mes per dvi kadencijas, kai buvom rajono Taryboje, ligoninei davėm labai labai daug pinigų. Būdavo tokių metų, kad net po 400 tūkstančių ligoninei skirdavom. Per 8 metus buvo išmokėta gerokai daugiau nei 2 milijonai. Manyčiau, kad ministerijos, V.Andriukaičio pasiūlymas buvo teisingas.
Kaip pritraukti gydytojus? Seniai sakiau, kad visų pirma reikia statyti kotedžus medikams. Ne visi nori važiuoti į užsienį, ypač jaunos šeimos, ne visi pritampa. Jei savivaldybė savo laiku būtų pastačiusi kotedžus, už juos imtų mažesnę kainą iš gydytojų, tai jie atvažiuotų. Juo labiau, kad Anykščių kraštas yra gražus. Antra – gal jau nebėra prasmės to daryti, nes viskas keičiasi. Dar kartą sakau – Molėtai nesužlugo ir nesugriuvo, jie orientuojasi į slaugą, o mūsų rajonas senstantis, vienas iš seniausių, taip kad akušerinį – ginekologinį skyrių reikia skubos tvarka uždaryti ir taip, kaip sako ministrė, didinti slaugą.“