
Ugniagesiai žino, kad prasidėjus kūrenimo sezonui, vienas po kito pasipila gaisrai, kurių metu pleška ne tik namai, bet ir žūsta gyventojai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais Lietuvoje dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimų ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų žuvo 6 gyventojai. O dėl šios priežasties šiemet jau kilo 486 gaisrai.
Anykščių rajone vien šiais metais, dėl netvarkingai įrengtų ir netinkamai eksploatuojamų krosnių kilo 8 gaisrai kurių metu buvo traumuotas vienas žmogus, o per pastaruosius dešimt metų dėl tos pačios priežasties mūsų rajone kilo 163 gaisrai, kurių metu žuvo 5 žmonės ir dar 4 buvo traumuoti. Todėl būkite atsakingi už savo sveikatą ir savo turtą, tinkamai prižiūrėkite krosnis, židinius ir jų dūmtraukius.
Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena gyventojams, kad prieš intensyvų kūrenimą būtina sutvarkyti krosnis bei išvalyti dūmtraukius. Dera nepamiršti, kad gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurams naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.
Jokiu būdu negalima palikti ir atvirų besikūrenančios krosnies pakuros durelių, nes gaisrą gali sukelti iškritusios žarijos. Kad jos neuždegtų grindų, būtina prikalti skardos lapą arba įrengti kitą nedegų pagrindą. Užsidegti gali ir ant krosnių arba arti jų džiovinamos malkos ar laikomos degiosios medžiagos. Be to, niekada nereikėtų išeiti iš namų ir palikti besikūrenančios krosnies ar degančios dujinės viryklės.
Jei norite būti saugūs, įsigykite ir gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų jutiklius, kurie įspės apie kilusį gaisrą.