
Lietuvą sukrėtė Kražių tragedija, kai buvo nužudytos keturios moterys, o įtariamasis, kuris dar 1984-aisiais Svėdasų seniūnijoje dėl 200 rublių užmušė pirmąją savo auką – 85-erių metų moterį, kaip pranešama, iš nužudytų kražiškių pagrobtus pinigus leido alkoholiui. Šalies vadovai pradėjo diskutuoti, ar nereikia grąžinti priverstinio gydymo nuo alkoholizmo. Antradienį „Anykšta“ pašnekovų klausė, ar reikėtų grąžinti priverstinį gydymą nuo alkoholizmo?
Audronis GUSTAS, psichiatras: „Jokiu būdu! Priverstinis gydymas tai yra atgyvena, tarybinis reliktas. Visame pasaulyje efektyviausiu gydymo būdu pripažįstamas gydymasis savo noru.
Tam yra anoniminių alkoholikų klubai, religija, medikamentai galų gale. Medikamentus skiria specialistai psichiatrai. Jei žmogus nenori atsikratyti priklausomybės – gydymo būdo nėra, visų pirma jis pats turi norėti. Taip pat, žvelgdamas iš profesinės pusės, matau teisinių neaiškumų – kas pacientus turės nukreipti į teismą, kad skirtų priverstinį gydymą? Pats gydytojas, kurio pacientas yra tas žmogus? Gydantis nuo alkoholizmo, jei žmogus alkoholiu piktnaudžiavo daug metų, grubiai kalbant, reikia maždaug pusės metų, kad žmogaus organizmas išsivalytų, dar priklauso ar tai fizinė, ar psichinė priklausomybė.
Kražių skerdynėse, manau, ne alkoholis buvo priežastis, gal tik prie to prisidėjo“.