Kitais metais savivaldybei teks įdėti nemažai darbo ir lėšų, kad vaikų žaidimų aikštelės atitikų naujus keliamus reikalavimus.
Sveikatos apsaugos ministerija, išanalizavusi Lietuvos savivaldybių informaciją apie vaikų žaidimų aikštelių situaciją savivaldybėse, užsienio šalių patirtį, 2015 m. patvirtino Lietuvos higienos normą HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos“, kurioje nustatė pagrindinius vaikų žaidimų aikštelių ir vaikų žaidimų patalpų įrengimo viešose vietose, jų naudojimo ir priežiūros sveikatos saugos reikalavimus. Ši higienos norma taikoma projektuojant, statant, rekonstruojant, remontuojant, įrengiant ir naudojant žaidimų aikšteles ir žaidimų patalpas. Jos įsigaliojimas numatytas 2016 m. lapkričio 1 d.
Žaidimų aikštelės turi būti įrengiamos ne arčiau kaip 10 m nuo buitinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių, elektros tinklo įrenginių ir ne arčiau kaip 15 m atstumu nuo automobilių saugyklų ištraukiamosios vėdinimo sistemos angų. Jei aikštelės ribos nutolusios nuo gatvės važiuojamosios dalies mažiau nei 20 m, tokia aikštelė turi būti aptverta tvora ar gyvatvore.
Žaidimų aikštelėje matomoje vietoje turi būti pritvirtinta žymena, kurioje nurodytas bendrasis telefono numeris, kuriuo galima skambinti įvykus avarijai; techninės priežiūros personalo telefono numeris; žaidimų aikštelės pavadinimas, adresas, savininkas; kokio amžiaus vaikams žaidimų aikštelė skirta; paskutinį kartą atliktos žaidimų aikštelės įrangos pagrindinės metinės kontrolės data ir kita reikalinga informacija. Naujai įrengiamos žaidimų aikštelės įranga turi būti sumontuota pagal gamintojo instrukcijas ir po sumontavimo patikrinta (įvertinta) akredituotos įstaigos bei turėti šios įstaigos išduotą kontrolės ataskaitą arba kontrolės sertifikatą. Įrengtos aikštelės gali būti pradėtos naudoti tik jas perdavus savininkui ar jo įgaliotam fiziniam ar juridiniam asmeniui.
Aikštelės turi būti prižiūrimos ir valomos, žolė šienaujama, žiemą takeliai turi būti neslidūs. Smėlį smėlio dėžėse reikia pakeisti ar atnaujinti kiekvieną pavasarį ir pagal epidemiologines reikmes, o pačios smėlio dėžės turi būti apsaugotos nuo užteršimo jas uždengiant. Žaidimų aikštelėje ar šalia jos turi būti šiukšliadėžė.