Laikraščio „Anykšta“ rubrikai „Komentarai“ klausėme anykštėnų nuomonės, kodėl lietuviai valstybines šventes švenčia santūriai, dažniausiai apsiribodami tik vėliavos iškėlimu, kai kai kuriose kitose valstybėse valstybinių švenčių metu žmonės eina į gatves ir linksminasi, viešai vaikšto su vėliavomis ir kitais valstybę simbolizuojančiais simboliais.
Rimantas VANAGAS, rašytojas: „Tarpukario Anykščiuose buvo tradicijos žmonėms eiti į miestą. Nebuvo jokios specialios infrastruktūros, bet žmonės, porelės vaikščiojo, net dainuodavo. Galvoju, kas atsitiko, kad dabar anykštėnai apskritai į gatves nebenori eiti – juk net vasarą miestas tuščias.
Dabar, kai kalbamės, žiūriu į taką palei Šventąją – nei vieno žmogaus. Vakare, kai uždegamos šviesos – žmonių taip pat beveik nebūna.
Manau, kad žmonės tiesiog nenori bendrauti, sėdi savo namuose kiekvienas susigūžęs. Nesakau, kad tai blogai, tiesiog yra kaip yra.
O dėl valstybinių švenčių šventimo, tai manau, kad jas bent kiek išmokom švęsti, nebėra blogai, plaukų rautis dėl to nebereikia. Prieš kokius 7 – 10 metų, pamenu, kad toje pačioje Kultūros taryboje svarstydavome ką daryti, kad į vėliavos pakėlimą ateitų ne tik šauliai ir politikai, bet ir gyventojai. Dabar tos problemos nebėra – žmonės eina nevaromi, seneliai vedasi anūkus, susitinka, bendrauja.
Kita vertus, nežinau, kas Anykščiuose galėtų išeiti švęsti į gatves, nes nebėra žmonių. Mano gyvenamoje gatvėje turbūt kokių pusė namų tuščių. Žmonių mažėjimas – labai skaudus klausimas“.
931870 170865i could only wish that solar panels cost only several hundred dollars, i would really like to fill my roof with solar panels- 964722