Mero patarėjas, „darbietis“ Donaldas Vaičiūnas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė pareiškimą apie Anykščių miesto eismo saugumo problemas.
„Draugai, pažįstami, Anykštėnai, kalbėsiu apie vaizdo stebėjimo kameras mūsų mieste. Dar prieš pusę metų, ėmiausi iniciatyvos padaryti Anykščių miestą dar saugesnį, nei iki tada. Viena iš priemonių – vaizdo stebėjimo kameros, kurių mieste yra 11. Tuo metu, tiesiogiai transliuojamą vaizdą epizodiškai stebėjo policijos pareigūnai Anykščių r. policijos komisariate. Kadangi, epizodiško stebėjimo užtikrinti miesto saugumą per vaizdo kameras neužteko, nutarėme išbandyti stebėti miestą 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Įstaiga stebėdama miestą, turėjo online ryšį su policijos pareigūnais, tuo atveju jei įvyktų kažkas neteisėto ir operatyviai būtų užkirstas kelias tam, kas dar neprasidėjo.
Tuo pačiu, epizodiškai buvo stebimi ir fiksuojami kelių eismo taisyklių pažeidimai, tiek sankryžoje prie A. Vienuolio progimnazijos, sankryžoje prie „Maximos“ prekybos centro ir pan. Šiuo atveju gyventojų saugumui gatvėse užtikrinti pasirinkome Liūdiškių ir J. Biliūno gatvių sankryžą, prie A. Vienuolio progimnazijos. Kodėl? Todėl, kad daugiau nei pusę dienos, šioje vietoje vaikšto apie 500 mokinių, kurie skuba į mokyklą ar iš jos ar kur kitur ir nevisada atidžiai dairosi eidami per perėjas. Todėl maniau tada ir manau dabar, jog per šią sankryžą reikia važiuoti itin atidžiai.
Pasirodo, sankryžose, o ypatingai Liudiškių ir J. Biliūno gatvių sankryžoje per porą mėnesių buvo užfiksuota apie 800 kelių eismo taisyklių pažeidimų ( dažniausiai protokolai rašomi už 1241 str. 1 d., važiavimas esant draudžiamam šviesoforo signalui arba reguliuotojo gestui, nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalauja taisyklės).
Ką tai reiškia? Tai reiškia, jog pėstiesiems kurie ėjo per šią sankryžą, grėsė realus pavojus šimtus kartų pakliūti į auto įvykį, dėl kelių eismo taisyklių nesilaikančių asmenų.
Kalbu apie kelių eismo taisyklių pažeidėjus, kurie šioje sankryžoje galimai sukėlė realią grėsmę pėsčiųjų ar eismo dalyvių sveikatai, o gal net ir gyvybei, tai yra važiavo į dešinę pusę, manydami, jog yra papildoma žalia sekcija, arba įvažiuodavo į sankryžą taip giliai, kad kėlė realią grėsmę vykstančiam eismui J. Biliūno gatvėje.
Mano nuomone, tokie asmenys, kurie taip grubiai nusižengėja kelių eismo taisyklėms panašiose sankryžose ir traktuoja, jog čia menkas nusižengimas, dėl kurio net neverta būti įspėtam arba nubaustam policijos pareigūnų, galimai mąsto sekančiai..jei jau „biški“ pervažiavau stop liniją, ar užvažiavau ant pėsčiųjų tako ir nieko čia tokio, tai „biški“ galiu kirsti ir ištisinę liniją, galiu „biški“ nepraleisti per perėją pėščiųjų, galių „biški“ išgerti prie vairo. Juk tik „biški“. Pasirodo, šis „biški“, taip paprastai nepraslįs, o gavęs įspėjimą ar baudą, sekantį kartą per šią sankryžą važiuos atidžiai, ir nesudarys avaringos situacijos asmeniui einančiam per perėją, ar kitiems eismo dalyviams. Manau, šie 800 pažeidėjų turės įtakos mūsų saugumui ir nuo šiol prasidės tikroji prevencija šioje ar panašiose sankryžose, kadangi asmuo gavęs baudą papasakos apie ją savo draugams, o šie kartu keikdami šią sistemą, sekantį kartą laikysis kelių eismo taisyklių.
Noriu Jus užtikrinti, jog didelei asmenų grupei piniginės baudos nebus taikytos, o asmuo bus įspėtas šioje sankryžoje važiuoti atidžiau pvz. dėl to, jog stovėjo sankryžoje degant draudžiamam šviesoforo signalui, užbaiginėdamas manevrą, taip pat, piniginė bauda nebus skiriama jei stop linija tik „užminta“.
Manau, jog ši sankryža mums visiems dar kuris laikas asocijuosis su padidinto stebėjimo sankryža, kur atrodo nesvarbus kelių eismo taisyklių nesilaikymas, mums primins, kad šioje sankryžoje mes turime būti ypatingai atidūs.
Dėl papildomų klausimų ar pastebėjimų susijusių su miesto stebėjimo vaizdo kamerų transliacijomis, prevencija ir pan. siūlau kreiptis į policijos pareigūnus arba į mane tiesiogiai telefonu: 8 626 13 603“, – rašo D.Vaičiūnas.