Prieš 26 metus, Kovo 11–ąją, Lietuva pirmoji Sovietų Sąjungoje be išlygų paskelbė savo Nepriklausomybę ir pradėjo vykdyti savo valstybės politiką. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena tapo ne tik įrašu istorijos vadovėliuose, Lietuvos žmonėms tai buvo pamatinė vertybė, ant kurios laisvos šalies laisvi piliečiai pradėjo kurti visiems teisingą savo valstybę. Tačiau kas atsitiko, kad kaimynai mus aplenkė, kad Lietuvą palieka darbingiausi jos žmonės, dalis likusiųjų keikia valdžią, kurią patys ir išsirinko, o viešojoje erdvėje prisibijoma išsakyti savo nuomonės?
Arūnas LIOGĖ, Anykščių rajono tarybos narys:
- Konstitucijoje labai gražiai parašyta, kad valstybę kuria tauta. Mes, visi, kuriame nepriklausomą Lietuvos valstybę ir mes, visi, esame atsakingi kokią valstybę turime dabar. Mes, visi, suteikiame išrinktiems atstovams ne tik teisę, bet ir pareigą atstovauti mus ir tarnauti mums.
Deja pareiga ir tarnystė savo piliečiams jau daugelį metų yra fikcija.
Mūsų išrinktieji gali girtis, kad “nenuilstamai “ galvoja apie mus ir tarnauja mums vykdydami ,gan keistą politiką,kurdami naujas darbo vietas mūsų valstybės piliečiams Norvegijoje, Anglijoje, Švedijoje ir t.t., skriausdami labiausiai pažeidžiamus savo piliečius – pensininkus, kurdami nepriklausomos Lietuvos kaimo istoriją-sodybų tuštėjimo ir nustekento kaimo istoriją, partinę kadrų politiką ir t.t.
Kas atsitiko?
O atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti. Tik mes patys dėl to esame kalti. Valdžia tarnaus mums tiek kiek mes busime visuomeniškai aktyvūs ir kiek norėsime būti savo namo, gatvės, kaimo , miestelio , bendruomenės šeimininkais bei nelauksime, kad mūsų problemas išspręs kiti.