Šiais metais pirmą kartą Anykščiai pasinėrė į dizainerišką fiestą, kurios metu buvo siekiama pabrėžti tikrąją dizaino vertę – įžvalgių sprendimų, originalių idėjų ir preciziško, profesionalaus atlikimo sintezę. „Dizaino savaitė“ – jau vienuoliktus metus iš eilės vyksiantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje. Tradiciškai pirmąją gegužės savaitę jos renginiai vyko šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Telšiuose.
Dizaino savaitė Anykščiuose prasidėjo kolektyvine keramikos darbų paroda „Degtas anykštėnų menas“. Tai kolektyvinė keramikų paroda, jungianti menininkus – keramikus, kilusius arba atvykusius gyventi ir kurti į Anykščių kraštą. Tai buvo pirmoji Anykščiuose rengiama paroda, pristatanti tokį gausų būrį profesionalių menininkų. Parodoje eksponuojami Renatos Umbrasienės, Vido Ražansko, Skaidrės Račkaitytės, Jono Mindaugo Eimanavičiaus, Astos Lašiūnienės, Dangiros Pyragaitės, Linos Bekerienės, Levo Bekero, Kristinos Motuzienės – Matuzevičienės, Ramunės Pranckevičiūtės darbai. Visus menininkus jungia aistra lipdyti ir kurti iš molio, nuo mažiausių gyvūnėlių iki aptakių formų vazų, nuo spalvingų glazūrų iki įspūdingų raštų kūrimo tradicinėmis ir netradicinėmis technikomis. Kiekvienas darbas yra unikalus savo dydžiu, spalvomis, linkiais, kurių net pats menininkas nebegalėtų atkartoti. Parodą veiks iki birželio 17d.
Savaitės viduryje anykštėnai turėjo puikią progą sudalyvauti „Lauko erdvių konceptualaus apželdinimo“ praktinėse dirbtuvėse su Renata Mikailionyte bei Žana Damauskiene. Dirbtuvių metu žmonės buvo kviečiami kartu su renginio dalyvėmis apželdinti teritoriją esančia šalia inkubatoriaus šulinio, kartu diskutuoti apie augalus bei apželdinimo technikas bei galimybes. Pasak Renatos Mikailionytės, apželdinimui pasirinkti mūsų lietuviški augalai veltui užmirštami ir nepuoselėjami. Juk jie puikiausiai gali pabrėžti lietuviškos gamtos grožį ir kiekvienam kiemui suteikti subtilumo. Taip pat Dizaino savaitės metu Anykščių menų inkubatoriuje buvo galima apsilankyti dizainerės – mezgėjos Linos B. – „Subtilaus mezgimo“ darbų ekspozicijoje bei Anykščių menų inkubatoriuje reziduojančių menininkų dirbtuvėse – susitikti su menininkais, padiskutuoti apie kūrybą ir darbo metodus, pamatyti, kaip gimsta rankinės bei atsiranda muilas.
Savaitės renginių ciklą užbaigė penktadienį vykusios GARSO ARCHITEKTŪROS muzikinis edukacinis seminaras. Inkubatoriaus terasoje vykusio seminaro metu dalyviai galėjo susipažinti su įvairiomis grojimo technikomis, kurias pristatė gitaristai Gintaras Rožė bei Adomas
Narkevičius ir kompozitorius Vladas Dieninis, išgirsti kokius dažnius skleidžia mūsų telefonai ir kompiuteriai bei mėgautis gyvai atliekama muzika bei muzikos performansu, kurį kūrė Armantas Gečiauskas.
Yra vilties, kad Anykščiuose „Dizaino savaitė“ taps tradiciniu ir tęstiniu renginiu.