Šiandien ant Šeimyniškėlių piliakalnio pasirašyta dar viena, trečioji, medinės pilies statybų deklaracija, taip pat oficialiai paskelbta, kad pradedamos Vorutos pilies statybos.
„Atsižvelgdami į istorinius šaltinius apie XIII –XIV amžiuje Lietuvoje stovėjusias medines pilis, Šeimyniškėlių atcheologinių tyrinėjimų rezultatus ir nenuilstančių Anykščių krašto šviesuolių siekį įamžinti mūsų istorines šaknis, iškilmingai pareiškiame, kad beveik 20 metų trukusios pastangos iš užmarštyje paskandintos praeities prikelti mūsų ainių gyvenimą ant Šeimyniškėlių piliakalnio, šiandien pildosi. 2016 metų rugsėjo 27 dieną į istorinę Anykščių žemę įkasama Vorutos pilies statybų pradžios sija.Tikimės, kad autentiškoje aplinkoje stovėsianti medinė pilis ilgus amžius išliks gyvosios Lietuvos istorijos pažinimo mokykla, patriotizmą ugdančiu turizmo objektu, mūsų krašto istorinės atminties puoselėtoja ir saugotoja“, – skelbiama deklaracijoje, kurią papilio mediniame bokšte pasirašė esami ir buvusieji rajono Tarybos nariai, Anykščių rajono Garbės piliečiai, o perskaitė rajono meras Kęstutius Tubis.
Pilies statybų pradžios kapsulė įdėta į medinį rąstą ir įleista į Šeimyniškėlių piliakalnio žemę. Čia taip pat įdėti šeši ženklai – trys pilies statybų deklaracijos, dvi monetos – 1997 metų laidos lietuviškas centas ir 2016 metų laidos euras, taip mažas gabalėlis rąsto, kurį piliakalnio teritorijoje iškasė archeologas Gintautas Zabiela. Kapsulę į žemę įleido buvę rajono merai Saulius Nefas, Alvydas Gervinskas, dabartinis meras K. Tubis, archeologas G.Zabiela, pilį statysiančios UAB „Povilo Gurklio firma“ vadovas Povilas Gurklys ir profesorius Antanas Tyla.
„Tai – projektas, kuris nėra vieno žmogaus, nėra vieno mero. Tai yra Lietuvos arba net daugiau projektas“, – ant Šeimyniškėlių piliakalnio kalbėjo archelogas G.Zabiela.
Susirinkusieji galėjo savo akimis pamatyti, kaip į piliakalnį įsukami „varžtai,“ ant kurių bus tvirtinamos medinės pilies sijos. Tokių „varžtų” pirmajame pilies etape bus įrengta 66.
Po ceremonijos ant piliakalnio, meras K.Tubis visus pakvietė pokalbį apie pilį perkelti į „Nykščio namus“.
Kol kas suplanuotas pirmasis pilies statybos darbų etapas. Iki kitų metų lapkričio planuojama pastatyti du pilies bokštus ir dalį gynybinės tvoros. Tam savivaldybės biudžete numatyta skirti 308 tūkst. 558 eurus.Į šią sumą įeina ir archeologiniai tyrimai, privažiavimo kelio įrengimas, kiti techniniai darbai.
Plačiau – laikraštyje „Anykšta“.