Mero patarėjas, „darbietis“ Donaldas Vaičiūnas sako, kad žmonėms, atsidūrusiems krizinėje situacijoje išeitis yra jei tik pats žmogus nori spręsti problemą, tačiau jei nenori, vienkartis problemos sprendimas dažniausiai nėra išeitis.
„Todėl šioje situacijoje galima atskirti dvi benamių kategorijas, tai benamiai kurių gyvenimo būdas yra neturėti pastovios gyvenamosios vietos arba benamiai, kurie atsidūrė krizinėje situacijoje atsitikus nelaimei, pvz. sudegė namas, butas, dėl skolų iškeldintas iš savo būsto, darbo netektis ar kitos problemos. Tačiau vienu ar kitu atveju, Anykščiuose gauti pagalbą atsidūrus gatvėje yra galimybė“, – „Anykštai“ sakė D.Vaičiūnas.
Anot mero patarėjo D.Vaičiūno, Troškūnuose veikia NVO Labdaros ir paramos fondas “Prieglobstis”, kuriame yra galimybė apsigyventi iki 30 žmonių kurie yra atsidūrę krizinėje situacijoje. Šiuo metu ten gyvena 20 asmenų (vienas šiuo metu turi problemų su sveikata, todėl gydosi Anykščių ligoninėje, o pasveikęs greičiausiai persikels gyventi į Troškūnų „Prieglobstį“). Prieš žiemos sezoną gyventojų „Prieglobstyje“ padaugėja.
D.Vaičiūnas sakė, kad benamiais turėtų rūpintis nevyriausybinės organizacijos.
„Šiuo metu Anykščių rajono savivaldybės socialinės įstaigos tiesiogiai neteikia benamių apgyvendinimo paslaugų, kadangi manoma, jog šią paslaugų kryptį gali ir toliau plėtoti nevyriausybinės organizacijos“, – sakė D.Vaičiūnas.
Praėjusių metų pabaigoje apleistose naujosios ligoninės patalpose rastas miręs benamis. Dar bent keletas negyvų benamių aptikta ir kituose Anykščių miesto apleistuose pastatuose.
Viena iš D.Vaičiūno darbo sferų – merui Kęstučiui Tubiu patarinėti socialiniais klausimais.