Šalies žiniasklaida toliau atlieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių Ramūno Karbauskio ir Gretos Kildišienės bei „Agrokoncerno“ visureigio „Range Rover“ analizę.
Iš „Agrokoncerno“ automobilį nuomojosi Gretos Kildišienės motina, įmonės „Greta Gretos“ direktorė
Portalas 15min.lt praneša, kad iš „Agrokoncerno“ automobilį nuomojasi parlamentarės G.Kildišienės mama Vladislava Mikalauskienė. „Situacija yra itin paini, nes G.Kildišienė yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio pavaduotoja, o šis – „Agrokoncerno“ akcininkas. Visuomenė tokią veiklą vertina kaip viešų ir privačių interesų supainiojimą, o kiti su LVŽS partija į valdžią patekę žmonės, pavyzdžiui, premjeras Saulius Skvernelis, ragina kuo greičiau spręsti šį konfliktą. „Agrokoncernas“ 15min patvirtino, kad nuomos sutartis su G.Kildišienės giminaičiu buvo pasirašyta jau kitą dieną po to, kai koncernas įsigijo „Range Rover“. Kokia buvo šio automobilio nuomos kaina, koncernas neatskleidžia, tik pripažįsta, kad automobilių nuoma nėra nuolatinė jo veikla. Pažymime, jog už šį automobilį kiekvieną mėnesį yra mokamos įmokos. Visą kainą pirkėjas yra įsipareigojęs sumokėti per kelerius metus – tik tuomet nuosavybės teisė pereis pirkėjui „Agrokoncernas“ „Range Rover“ sutarties pagrindu įsigijo 2016-02-09. Šis automobilis apskaitytas kaip lengvasis keleivinis automobilis (nekomercinės paskirties). Sutartis dėl nuomos sudaryta 2016-02-10“, – nurodė koncernas. „Agrokoncernas“ atsisako atskleisti, kokį nuomos mokestį ėmė už „Range Rover“. Esą tai – konfidenciali informacija. „Sutartyje yra įtvirtintas konfidencialumo įsipareigojimas – neatskleisti tretiesiems asmenims sutarties ir su sutartimi susijusių sąlygų tretiesiems asmenims, išskyrus teisės aktuose nustatytus atvejus. Todėl konkrečių šios sutarties sąlygų nurodyti negalime. Pažymime, jog už šį automobilį kiekvieną mėnesį yra mokamos įmokos. Visą kainą pirkėjas yra įsipareigojęs sumokėti per kelerius metus – tik tuomet nuosavybės teisė pereis pirkėjui“, – teigiama koncerno atsakyme 15min. Akivaizdu, kad nei G.Kildišienė, vertinant jos deklaruotas pajamas 2016-aisiais (4 367 Eur iki mokesčių arba vidutiniškai po 364 eurus per mėnesį), nei jos mama Vladislava Mikalauskienė, esanti vieną darbuotoją turinčios ir jokios informacijos apie pajamas neteikiančios įmonės „Greta Gretos“ direktorė, tokio automobilio įsigyti negalėtų. Anksčiau G.Kildišienės mama dirbo Panevėžio vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtoja, pastaruosius dvejus metus dirbo auklėtoja darželyje „Taika“. Pastarosios įstaigos administracija BNS patvirtino, kad V.Mikalauskienė darbą paliko savo iniciatyva gruodžio 14 dieną. Tiesa, G.Kildišienė deklaravo turinti 15 000 eurų piniginių lėšų.“ – rašo portalas 15min.lt.
Algimantas Salamakinas: „Į Seimą skverbiasi naujas korupcijos modelis“
Portalas lrytas.lt apie G.Kildišienės motinos nuomojama automobilį kalbėjosi su buvusiu Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininku Algimantu Salamakinu. „Buvęs Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovas socialdemokratas A.Salamakinas nuogąstauja, kad gali būti bandoma pateisinti naują ir ypač pavojingą korupcijos modelį. Tokią nuomonę politikas portalui išsakė stebėdamas „valstiečių“ viršūnes drebinantį skandalą ir kaip į galimus pažeidimus reagavo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovas R.Valentukevičius. Etikos sargas viešai pareiškė, kad Seimo narė Greta Kildišienė neprivalėjo viešai deklaruoti, jog beveik metus nemokamai naudojasi automobiliu „Range Rover“, kuris priklauso R.Karbauskio valdomam Agrokoncernui. Tokią išvadą, nesitardamas su kitais komisijos nariais, R.Valentukevičius padarė patikėjęs G.Kildišienės teigimu, kad šį automobilį iš koncerno išperkamosios nuomos būdu yra įsigijęs jos artimas giminaitis. Bet R.Karbauskio ir G.Kildišienės aiškinimai, kad Seimo narys gali naudotis neįvardijamų asmenų parama, stebina buvusį etikos sargą A.Salamakiną. Vienas tarnybinės etikos kodekso rengėjų bei Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo autorių taip pat pliekė ir G.Kildišienę skubiai išteisinusius etikos sargus. „Bijau, kad jei institucijos oficialiai įvardys, jog viskas yra teisėta, turėsime naują korupcijos modelį, kuris atvertų landą lengviau papirkinėti politikus“, – piktinosi Seimo senbuvis. Jį šokiravo tai, kad tiek VTEK vadovaujantis R.Valentukevičius, tiek Seimo etikos sargams vadovaujanti Lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė politikus išteisino nepasitarę su kitais komisijos nariais. „Todėl tai nėra ir negali būti laikoma išvadomis, kuriomis dabar mojuoja R.Karbauskis ir G.Kildišienė. Be to, jie galėtų nebent komentuoti komisijos išvadas, o ne priimti sprendimus. Tokios teisės jie neturi“, – pareiškė A.Salamakinas. Bet labiausiai politikui užkliuvo tai, kad į Seimą skverbiasi naujas galimos korupcijos modelis: „Juk jeigu būtų nuspręsta, kad Seimo narys gali gauti paramą iš šalies, tuoj ir kiti Seimo nariai atsidurs įvairių verslo kompanijų kišenėse. Nes, pagal R.Karbauskio modelį, kurį jis mano esant teisėtą, kokia nors verslo grupė gali Seimo nario giminaičiui išnuomoti ne tik mašiną, bet ir namą ar kokius nors apartamentus miesto centre ir ten įkurdinti politiką.“- rašo portalas lrytas.lt.
882971 461428I ought to appear into this and it would be a difficult job to go more than this completely here. 387499