Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai dalyvavo birželio 7-ąją Anykščiuose vykusiuose mokymuose „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Sergantiesiems diabetu pateikta informacija apie tokiems ligoniams skiriamus vaistus, medicinos pagalbos, ortopedijos technines priemones ir jų kompensavimo sąlygas, sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų. Taip pat kalbėta apie ligos rizikos veiksnius, šeimos gydytojo kompetenciją, pateikti Panevėžio TLK cukrinio diabeto stebėsenos rodikliai, šiai ligai gydyti išleidžiamos lėšos, informacija apie medicininę reabilitaciją ir kt. Renginį organizavo Lietuvos diabeto asociacija kartu su Anykščių rajono cukralige sergančiųjų klubu „Ateitis“. Mokymuose dalyvavo ne tik šio, bet ir kitų Aukštaitijos klubų nariai.
Pranešimą juose skaitė Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Regina Venckienė. Ligonių kasos atstovė informavo, koks procentas asmenų serga diabetu, kas šiai ligai būdinga ir kas ją gali sukelti.
R. Venckienė pastebėjo, kad sergančiųjų diabetu daugėja, taip pat daugėja tokiems ligoniams suteikiamų slaugos paslaugų, ambulatorinių specializuotų paslaugų kiekis beveik nesikeičia. Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. iš PSDF biudžeto kompensuojama sergančiųjų diabetu ilgalaikio stebėjimo paslauga, mažėja aktyvaus gydymo paslaugų stacionare skaičius.
Iš pacientų Panevėžio TLK atstovė sulaukė klausimų dėl insulino išrašymo ilgesniam laikui vykstant į užsienį, diabetikams atliekamų tyrimų dažnumo, ortopedijos techninių priemonių skyrimo ir kt.
Renginyje dalyvavęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis džiaugėsi, kad diabetikų mokymai vyko Anykščiuose ir kad Savivaldybė nesulaukia daug skundų dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo.
Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas linkėjo klubui „Ateitis“ mokymuose įgyti geros patirties, palaikyti artimą ryšį su gydytojais specialistais.
Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė nuogąstavo dėl pasaulyje sparčiai augančio diabetikų skaičiaus. Anot jos, jei 2009 m. diabetu sirgo 285 mln. žmonių, tai 2015 m. šis skaičius išaugo iki 415 mln. Daugėja II tipo diabeto atvejų. Europoje šia liga serga apie 140 tūkst. vaikų.
Mokymuose taip pat kalbėta apie diabeto kontrolę, jo sąsajas su akių ligomis, pacientų teises, informacijos šaltinius, ugdančius gebėjimą valdyti ligą ir kt.