Šiandien, birželio 15-osios vidurdienį, į Anykščių šilelio smėlį gula 1926-ųjų rudenį nuo jo pakilusios dulkės. Taip baigiasi vieno iš ryškiųjų pasaulio anykštėnų dailininko Bronislovo Pajarsko (1926–2017) kelionė.
Nepažinusiems jo kaip pokario kovų dalyvio laisvės gynėjo, galbūt teko garbė išgirsti apie jį kaip apie lietuvį, kuris pirmasis sodyboje šalia Anykščių dar prieš du dešimtmečius iškėlė Europos Sąjungos vėliavą.
Jis buvo pirmasis užsienio menininkas, nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje atvežęs savo kūrybos parodą į Anykščius. Prieš 25-erius metus, 1992-ųjų vasarą, ją eksponavome A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus salėje, klausėmės jo minčių apie kūrybos laisvę. Ketvirtį amžiaus Muziejus tarp savo vertybių saugo ir aštuonis B. Pajarsko paveikslus, kuriuose spalva ir linija prabyla kūrėjo gimtinė.
Atsisveikiname su menininku šia vieno paveikslo paroda: „Anykščių šilelis“, nutapytas 1982 m. Vokietijoje, sutalpino visus B. Pajarsko atmintyje saugotus ir jam brangius gimtojo krašto turtus bei viltį, kad kūrėjo dulkės nusės ten, iš kur ir pakilo – Anykščiuose.