Vyriausybei paskubomis nusprendus, kad pridėtinės vertės mokestis (PVM) centriniam šildymui ir karštam vandeniui tris mėnesius turėtų būti mažesnis, o paskui vėl padidėti, jos pateiktą įstatymo projektą pradėjo svarstyti Seimas.
Po pateikimo Seimas pritarė laikinai sumažinti PVM tarifą šildymui. Šio klausimo imtasi trečiadienį Vyriausybei pritarus tam, kad PVM tarifas šildymui nuo spalio 1 d. iki metų pabaigos būtų 9 proc., o ne 21 proc., kaip yra nuo šių metų birželio 1 d. Už įstatymo projektą balsavo 94 parlamentarai po tris balsavo prieš ir susilaikė. Kad įstatymas galutinai įsigaliotų, už jį Seimas turės balsuoti dar bent du kartus. Pirmiausia tai bus daroma kitame posėdyje rugsėjo 19 d. Projektą Seimo nariams pristačiusi finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė kalbėjo, kad galimybė laikinai sumažinti tarifą atsirado dėl to, kad valstybės biudžete atsirado neplanuotų lėšų.
Planuojama, kad mažesniam PVM tarifui kompensuoti iš viso prireiks 11 mln. Eur. Viceministrė kalbėjo, kad svarstant būsimas mokesčių permainas, kitąmet tarifas gali būti vėl pakeistas. Vyriausybė siūlys jį padidinti iki 15 proc. Tokiu atveju iš valstybės biudžeto prireiktų 24 mln. Eur. Jeigu 9 proc. tarifas centriniam šildymui ir karštam vandeniui būtų taikomas visus kitus metus, tam iš valstybės biudžeto prireiktų 47 mln. Eur.
Šilumos tiekėjų asociacija skaičiuoja, kad 60 kv. m butui tipiniame sovietinės statybos neapšiltintame daugiabutyje per mėnesį kainuotų 65 Eur (kai PVM tarifas yra 9 proc.) ir 68 Eur (kai PVM yra 15 proc.). Per šešių mėnesių sezoną su 9 proc. PVM už tokį butą gyventojai sumoka 391 Eur, o su 15 proc. 410 Eur.