Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje iki gruodžio 21 d. ketinama sujungti Chirurgijos ir Traumatologijos skyrius, panaikinti akušerijos paslaugas, „kažką daryti“ su Vaikų skyriumi, kuris, pasirodo, dirba nuostolingai…
„Anykšta“ pašnekovų teiravosi: kokias Anykščių ligonines perspektyvas įžvelgiate? Ar neatsitiks taip, kad mūsų mieste veiks tik Anykščių PSPC, ligoninėje dirbs vos keli specialistai, o toliau bus tik socialinę globą siūlanti įstaiga? Gal turite rajono valdžiai patarimų ką daryti, kad ligoninės restruktūrizacija būtų kuo mažiau skausminga Anykščių rajono gyventojams.
Lukas PAKELTIS, Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys, liberalas:
– Liūdna, kad prioritetinė valstybės, o kartu ir savivaldybės sritis tolinama nuo žmogaus. Juk Ligonių kasoms neskiriant pinigų tam tikrai paslaugai, mažosios ligoninės tos paslaugos atsisako, o pacientą siunčia į didesnę ligoninę. Ką tai reiškia? Pirmiausia, ilgėja laikas, per kurį pacientas gali patekti pas gydytoją, didėja kaštai, reikalingi pasiekti kito miesto ligoninę… Tačiau ar apie tai kas nors šneka?
Man labai keista, kad Anykščių ligoninės restruktūrizacija turi būti įvykdyta iki gruodžio 21 d., vadinasi, nebeturim nė mėnesio laiko. Manau, gerokai prieš tai, kai penktadienį (lapkričio 24 d.) vyko medikų ir rajono valdžios susitikimas dėl ligoninės pertvarkos, reikėjo valdžiai sėsti prie stalo ir galvoti, ką daryti. Nes dabar jie jau padarė, o paskui – galvos.
Rajono biudžete yra sutaupytų pinigų, kurie galėjo būti skirti bent jau pereinamajam laikui finansuoti. Bet aš suprantu, kodėl to nebuvo padaryta, juk svarbiausias dabartinės valdžios tikslas – pilies statyba…
Juk labai aiškūs prioritetai… Pilies statybai projektinių pinigų kaip ir neskirta, ES struktūriniai fondai irgi neremia šio statinio, bet už tai rajono biudžete yra pinigų, kuriuos ir bus galima panaudoti šiam itin svarbiam statiniui. O juk su Anykščių ligonine yra tas pats – apie ES pinigus nekalbėkim – iš čia lėšos negali būti skiriamos, Sveikatos apsaugos ministerija ir Ligonių kasos nuostolingai dirbančiai ligoninei pinigų taip pat neskiria, bet padėti galėtų ištaisyti savojo rajono valdžia. Aš jokiu būdų nesakau, kad visi sutaupyti biudžeto pinigai turi būti skirti ligoninei, tikrai ne. Bet čia trūksta diskusijos – ligoninė palikta likimo valiai. Maždaug taip – turit pinigų, gyvenkit, o jei neturit – užsidarykit. Ne mūsų čia reikalas…
Kad galvojama apie globos įstaigų tinklo plėtrą, tai suprantama. Ši paslauga ateityje bus vis paklausesnė. Ką darys dabartiniai 55-60 metų asmenys, išėję į pensiją? Juk net daugelio vaikai nebegyvena Lietuvoje, tad tokių globos įstaigų tikrai reikės. Tačiau, kodėl mūsų prioritetas negali būti ligoninėje teikiamų paslaugų išlaikymas? Taip, tendencija yra, kad mažesniuose miestuose ligoninės po truputį uždarinėjamos ar stipriai traukiasi… Bet gal Anykščių valdžia laisvu laiku nuo pilies statybų galėtų racionaliai spręsti ir kitus klausimus, kurie yra svarbūs kiekvienam anykštėnui – juk serga ir maži, ir dideli…