Prieš atsakydamas į Gintauto Palucko vadovaujamos Socialdemokratų partijos Anykščių skyriaus atstovo viešą klausimą, norėčiau padėkoti už opozicinės jėgos dėmesį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai ir man, Valstiečių ir žaliųjų frakcijos Seime nariui. Buvo užduoti du klausimai: apie Ramūno Karbauskio įmonių veiklą Lietuvoje ir apie prekybą su Rusija. Bandysiu trumpai atsakyti. Išties, Anykščių rajono žmonės jau daug metų puikiai žino, jog Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio valdoma Agrokoncerno įmonių grupė rajone prekiauja trąšomis, žemės ūkio technika, užsiima žemės ūkio veikla. Daug rajono ūkininkų su Agrokoncerno grupės įmonėmis bendradarbiauja tiesiogiai, iš jų perka, joms parduoda. Agrokoncernas nuo bankroto išgelbėjo dvi žemės ūkio bendroves Anykščių rajone, kurios šiandien ir toliau vykdo veiklą ir suteikia anykštėnams darbo vietas.
Romaldas Gižinskas, skleisdamas nepatikrintą informaciją apie neva Agrokoncerno grupės įmonių nesumokėtus milijonų eurų mokesčių, nutyli, kad VMI (Valstybinės mokesčių inspekcija), kurios klausė ne vienas šalies žurnalistas, jau yra atsakiusi į šį klausimą – šiuo metu Agrokoncerno grupės įmonės Valstybei nėra skolingos. Kaip šiokią tokią patirtį valstybės reikaluose turintis politikas, negaliu sau leisti netikėti VMI atsakymais.
Kaltinimai bet kuriai Lietuvos įmonei dėl prekybos su Rusija „išeina“ iš supratimo apie pasaulio ekonomiką ribų. Rusija jau daug metų po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo tarp visų pasaulio šalių yra Lietuvos prekybos partnerė Nr.1.
2016 metais Lietuvos prekybos su Rusija apyvarta buvo 6,6 milijardo eurų. Praėjusiais metais Lietuva eksportavo į Rusiją prekių ir paslaugų už 3,05 mlrd. Eurų (eksporto partnerė Nr. 1), o importavo už – 3,6 mlrd. eurų (importo partnerė Nr. 1). Importavo pagrinde žaliavas, o eksportavo – pagamintą produkciją ir paslaugas. Žinia, pagamintą produkciją ir sukurtas paslaugas visada yra naudingiau parduoti.
Dėl embargo. Embargas pagrinde palietė tik Lietuvos žemės ūkio produkcijos eksporto į Rusiją sritį, bet ne pramonės produkcijos ar paslaugų. Embargas taip pat nepalietė daugelio Rusijos žaliavų ir prekių eksporto į ES valstybes. Kaip Jūs manote, kokias dujas gamyboje ir buityje naudoja ES šalių įmonės ir gyventojai, o kieno nafta teka į Europos Sąjungos šalių perdirbimo įmones – Rusijos. Taip kad, politika yra politika, o tarptautinė prekyba yra tarptautinė prekyba. Reikia daugiau domėtis ir viskas bus aišku.