Naujieji metai pasaulyje turi savo keistų papročių. Vienose šalyse būtina dėvėti tam tikros spalvos apatinį trikotažą, kitose – eiti prie vandens ar eiti į gatvę su tuščiu lagaminu. Kai kuriuos iš papročių sunku suprasti, tačiau kiti gali būti puiki idėja naujametiniam vakarėliui.
Argentinoje ir Venesueloje paskutiniąją metų naktį reikia pasitikti vilkint geltoną ar rožinį apatinį trikotažą apatinį, tada kiti metai bus lydimi sėkmės. Turkai šią naktį stengiasi vilkėti raudonos spalvos trikotažą.
Beje, laikrodžiui išmušus 12 valandą, fortūną prisijaukinti trokštantys argentiniečiai žingsnį žengia dešine koja.
Australijoje vidurnaktį daugelis australų į gatves išeina samčiais it būgną mušdami puodus ir keptuves.
Brazilai labai prietaringi. Kad išvaikytų blogąsias dvasias, brazilai Naujųjų metų išvakarėse vilki baltus drabužius. Dievobaimingi traukia prie vandenyno, kad pagerbtų vandens deivę Iemanją ir apipiltų ją dovanomis bei gėlėmis.
Čilės gyventojai Naujuosius metus pasitinka su šluota rankoje ir šaukštu burnoje. Teigiama, kad suvalgius šaukštą lęšių, galima išvengti finansinių sunkumų, o iššveitus namus – pašalinti per metus susikaupusiį blogį.
Kolumbiečiai traukia į gatves su tuščiais lagaminais, esą šitaip paženklinami kelionių bei nuotykių kupini metai.
O štai Ekvadore vidurnaktį deginamos lėlės. Taip siekiama atsikratyti visų praėjusių metų negandų. O vyrai tąnakt persirengia… moterimis. O tiksliau – našlėmis bei slankioja gatvėmis prašydami išmaldos, kad „išgelbėtų vyrą nuo liepsnų“.
Salvadoro gyventojai sudaužo kiaušinį, išpila jo turinį ant palangės ir palieka pernakt. Susidariusi forma nulemia, ar kitąmet pasiseks.
Filipiniečiai kiekviename name įjungia šviesą, kad nubaidyti blogąsias dvasias.
Ispanai suvalgo po vynuogę už kiekvieną laikrodžio dūžį vidurnaktį.
Turkai mėto granato vaisius į gatves.
O štai lietuviai dažniausiai susidaužia šampano taurėmis. Ne tokia išradinga tradicija, bet bent jau nekeista.