Praėjusį trečiadienį Anykščių rajono seniūnai rinkosi į Debeikių seniūniją. Rajono seniūnų sueiga buvo surengta Debeikių pagrindinėje mokykloje, į kurios patalpas perkraustyta seniūnijos administracija.
Renginio pradžioje Anykščių savivaldybės administracijos vadovai – direktorius Audronius Gališanka ir jo pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas bei Anykščių seniūnas Eugenijus Pajarskas Debeikių seniūną Alvydą Simonavičių sveikino su įkurtuvėmis. Tylos minute pagerbta tą savaitę mirusi ilgametė Troškūnų seniūnė Janė Dilienė.
Anykščių rajono savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vida Dičiūnaitė bei Aulelių vaikos globos namų direktorius Vaidas Niaura seniūnams pristatė atslenkančia vaikų priežiūros reformą. Savivaldybės Vaiko teisių skyrius bus perduotas valstybės pavaldumui, o savivaldybėje ir seniūnijose turėtų būti pristeigta naujų etatų ir visuomeninių darinių. Pasak V. Dičiūnaitės, atvejo vadybininkai, tarpinstitucinės komandos, šeimos tarybos, mediatoriai ir t.t. Kitaip tariant, V.Dičiūnaitė vardino daug negirdėtų žodžių. „Pavaldumas perduodamas valstybei, o darbas su socialinės rizikos šeimomis – seniūnijoms“. – replikavo seniūnai.
Kita reformos dalis – vaikų namų naikinimas. Vaikų namų naikinimas – Prezidentės Dalios Grybauskaitės idėja. Tačiau, panašu, kad pagal dabartinį planą vietoj didelių vaikų namų bus pristeigta daug mažų vaikų namų. Pasak V.Niauros, planuojama pirkti namus arba butus – nuo 84 iki 140 kv. m. ploto, juose įkurdinti nuo 6 iki 10 vaikų. Tokiuose mini vaikų namuose dirbtų po 6 darbuotojus. Valstybė skatina šeimas imtis globoti vaikus iš vaikų namų – už vieną vaiką globėjui skiriamas 400 eurų atlyginimas ir dar 304 eurai vaiko išlaikymui. 2018-2019-ieji metai bus pereinamas vaikų namų likvidavimo laikotarpis.
Anykščių savivaldybės administracijos Kalbos tvarkytoja Violeta Juciuvienė seniūnams perskaitė patarimus kaip kalbėti ir rašyti raštus.
Kultūros specialistė Audronė Pajarskienė ir Anykščių kultūros centro režisierius Julius Jakubėnas kalbėjo apie būsimus Anykščių renginius. „Kiekvieną savaitgalį Anykščiuose renginiai, į kuriuos susirenka po 1000-2000 dalyvių“ – džiaugėsi A.Pajarskienė. Ji aiškino, kad per Miesto šventę floristinių kilimų konkursą šį kartą organizuos Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras. Šiemet kilimų pynėjai bus suskirstyti į tris A, B ir C kategorijas. A – kategorija – tai savotiška aukščiausioji lyga, kuriai aukščiausi reikalavimai ir vertingiausias apdovanojimas. A kategorijos kilimų konkurso nugalėtojams bus skirtas 500 eurų apdovanojimas.
J.Jakubėnas kalbėjo apie „Bėk, bėk, žirgeli“ šventę. Beje, seniūnams priminta, kad šventės pavadinimą sugalvojo dabartinė savivaldybės kalbos tvarkytoja V.Juciuvienė. J.Jakubėnas sprendė techninius dalykus – prašė seniūnų surasti talkininkų, kurie galėtų padėti gaminti „Bėk, bėk, žirgeli“ šventės dekoracijas, buvo skirstomos „normos“, kiek seniūnijos privalo šventei nupinti vainikų ir kokio ilgio juostas iš medžių lapų surišti.
Anykščių savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas seniūnų paklausė, kaip vyksta žemės plotų deklaravimas. Anykščių seniūnas E.Pajarskas atsakė, kad serveriai neveikia, kompiuteriai – seni. „Išsivalykit virusus po žiemos peržiūrų“ – patarė V. Velikonis. Jis dar kalbėjo apie rudenį vyksiančias „Obuolines“, aiškino, kokiais principais vadovaujantis atrinkinės geriausius šių metų ūkininkus, patarė seniūnams greideriuojant savo kelius saugoti pralaidas ir apskritai atliekant kelio remonto darbus nedaryti jų tik „dėl akių“.
Administracijos direktorius A. Gališanka ir jo pavaduotojas R. Blazarėnas rimtesnių priekaištų seniūnams neturėjo. Beje, A.Gališankai Debeikių mokykloje turėjo būti jauku – tai jo pirmoji darbovietė po Vilniaus pedagoginio instituto baigimo. Gal dėl šios priežasties, o galbūt dėl to, kad seniūnų sueigoje nedalyvavo meras Kęstutis Tubis, A.Gališanka buvo gerai nusiteikęs. Seniūnus jis pabarė tik už tai, kad šie galėdami patys išspręsti gyventojų problemas gaunamus raštus persiuntinėja juos administracijai.